Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Ako pracujú európske inštitúcie a ako s nimi spolupracovať NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  29.06.2011EurActiv.sk
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač
  TÉMATICKÉ OBLASTI: Európske právo verejné

  Alan Hardacre tvrdí, že dnes, oveľa viac než kedykoľvek predtým, je pre súkromné i verejné organizácie nevyhnutné vedieť ako spolupracovať s európskymi inštitúciami. Hoci tvorba politiky na úrovni EÚ môže byť komplexná a zložitá, nemusia mať podľa neho na tieto vedomosti monopol iba profesionálni lobisti a konzultačné firmy.

  Alan Hardacre vyučuje na Európskom inštitúte pre verejnú správu (EIPA) a v minulosti pôsobil ako poradca pre Konfederáciu britského priemyslu.

  Akákoľvek zainteresovaná strana, ktorá by sa snažila presadiť v EÚ nejaký verejný politický cieľ, alebo cieľ ktorý súvisí s EÚ, je nútená sa aspoň do istej miery zaoberať bruselskými inštitúciami. EÚ je zodpovedná za významné množstvo legislatívy, ktoré členské štáty v určitých oblastiach implementujú: legislatíva, ktorá neovplyvňuje iba členské štáty, ale aj zvyšok sveta.

  Prechod od nutnosti spolupracovať s európskymi inštitúciami k úspečnej činnosti, nie je taký jednoduchý. To platí hlavne v prípade nedávnych zmien vyplývajúcich z Lisabonskej zmluvy, vývíjajúcej sa vnútornej a medzi-inštitucionálnej dynamiky a osobností, a stúpajúcej debaty o transparentnosti a etike v prostredí bruselského lobingu.

  Všetko toto sa už zdôrazňovalo v roku 2011 prostredníctvom prvých veľkých lobistických kampaní o delegovaných aktoch, intenzívnej práci s Parlamentom o jeho právach súhlasu pri medzinárodných zmluvách a nedávnom škándale podplácania za dodatky v Parlamente, ktorý sa dostal na titulky novín.


  Celý článok si môžete pozrieť TU

  Zdroj: www.euractiv.sk29.6.2011

   

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti