Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Aktuálne informácie o blížiacom sa III. ročníku Memoriálu Milana Hanzela NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  10.11.2011JUDr. Peter Sepeši
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  milan_hanzelIII. ročník Memoriálu Milana Hanzela sa pomaly blíži.

  Všetci kolegovia z právnickej obce sú na Memoriáli vítaní, a to bez ohľadu na príslušnosť k povolaniu, postavenie alebo funkciu.

  Podujatie nie je vyhradené pre žiadnu uzavretú právnickú skupinu. Športujme spolu, rozprávajme sa spolu. Žijeme spolu v jednom štáte a spoločne sa podieľame na fungovaní jeho právneho systému.

  "Iustitia regnorum fundamentum!"

  Prinášame Vám najaktuálnejšie informácie o stave príprav III. ročníka Memoriálu Milana Hanzela (17.XI.2011; Športová hala Pasienky)

  Účastníci podujatia zo SR i zo zahraničia

  Na pripravovanom III. ročníku Memoriálu Milana Hanzela potvrdili svoju účasť aj naši priatelia a kolegovia z Generálnej prokuratúry Maďarskej republiky - názov družstva: prokurátori Maďarskej republiky a z Najvyššieho štátneho zastupiteľstva Českej republiky - názov družstva: štátni zástupcovia Českej republiky.

  Pre družstvo z Maďarskej republiky to bude už druhá účasť na tomto podujatí, keď na II. ročníku Memoriálu sa maďarské družstvo umiestnilo na výbornom 3. mieste.

  Nováčikovia na turnaji

  Na právnickom futsalovom turnaji sa tento rok okrem stálych slovenských účastníkov (advokáti, exekútori, notári, prokurátori a sudcovia) zúčastnia aj dvaja nováčikovia turnaja, a to:
  1. družstvo právnikov (štátni zástupcovia) Českej republiky a
  2. družstvo vysokoškolských učiteľov (pod hlavičkou PEVŠ Bratislava).

  Po prvýkrát tak bude mať futsalový turnaj 8 účastníkov. Záujem o podujatie vnímame ako dôkaz toho, že odkaz a posolstvo JUDr. Milana Hanzela a asi aj spôsob, ako si ich pripomíname, právnická obec doma i u našich blízkych susedov vníma pozitívne.

  Vecné ceny na mieru pre právnikov

  Aj na tohtoročnom turnaji sú pre víťazov pripravené zaujímavé a hodnotné ocenenia. Aj tento rok nám spoločnosti C.H BECK (Beck-online), Iura Edition (ASPI) a S-EPI (EPI, Eurokódex) poskytli do cien ročné internetové prístupy k ich top produktom - elektronickým systémom právnych informácií, ako aj hodnotné knižné publikácie z ich edície.

  SFZ - nový partner podujatia

  Novým partnerom podujatia je Slovenský futbalový zväz, ktorý si uvedomuje dôležitú rolu právnikov v slovenskej spoločnosti, slovenský futbal nevynímajúc. V legislatívno-právnej komisii, vo Výkonnom výbore i v rámci aparátu SFZ sa právnici významne podieľajú na tvorbe legislatívy, resp. legislatívnych návrhov (zväzovej i vnútroštátnej) a riešení právnych problémov v slovenskom futbale.
  SFZ podporil naše podujatie okrem iného aj tým, že venoval do cien tri reprezentačné dresy Mareka Hamšíka, reprezentačný set s dresom Miroslava Karhana, dve futbalové lopty, brankárske rukavice a ďalšie hodnotné vecné ceny. Podujatie podporí svojou osobnou účasťou aj prezident SFZ pán Ján Kováčik.

  Nebudú chýbať ani poháre pre víťazov

  Medzi cenami nebudú chýbať ani pamätné poháre a diplomy pre všetky zúčastnené družstvá ako i individuálne ocenenia pre športovcov podľa stanovených kritérií, a ani cena pre Právnického kráľa strelcov na rok 2011, či jeho detskú “podobu”.

  Krst monografie “Športové právo” a predstavenie nového odborného časopisu UčPS

  Súčasťou tohtoročného Memoriálu bude aj krst monografie JUDr. PhDr. Tomáša Gábriša, PhD., LLM, MA, s názvom: Športové právo, ktorý by mal prirodzene zapadnúť do právnickej športovej atmosféry v rámci vyhodnotenia podujatia.

  Ďalším prírastkom na poli právnej vedy využiteľnej v praxi by mal byť nový odborný časopis Učenej právnickej spoločnosti s názvom "Magister Officiorum", ktorého nulté vydanie by sa malo dostať medzi právnikov "úplne náhodou" práve na Memoriáli. Bližšie predstavenie nového časopisu pripravujeme v najbližších dňoch.

  Športový moderátor, projekcia a hudba

  Tak ako prvé dva ročníky bude podujatie moderovať športový moderátor pán Mário PORUBEC, ktorý dá najmä zápasom o umiestnenie a súťažiam o kráľa strelcov dospelých a detí ešte väčší športový náboj. Atmosféru v športovej hale spríjemní reprodukovaná hudba a projekcia fotografií z minulých dvoch ročníkov Memoriálu na elektronickej projekčnej tabuli.

  Deti na Memoriáli Milana Hanzela sú vítané

  Na minulých dvoch ročníkoch sme si všimli, že sa na Memoriáli spolu so svojimi rodičmi zúčastnili aj viacerí “juniori”, preto by sme tento rok chceli venovať pozornosť aj našim nástupníkom. Okrem detského kútika s profesionálnou starostlivosťou slečny Andrey sme do programu zaradili aj súťaž o detského právnického kráľa strelcov, ktorá bude prebiehať paralelne s mužskou súťažou.

  Učená právnická spoločnosť v súčasnosti tiež pracuje na technickom zabezpečení on-line prenosu stretnutí III. ročníku Memoriálu Milana Hanzela, ktorý si budete môcť naživo pozrieť na stránke www.ucps.sk.

  Odborná právnická verejnosť je na turnaji vítaná, bude pre Vás pripravené aj malé občerstvenie.

  Dôležitý partneri podujatia a ich príspevky

  O pitný režim športovcov sa tak, ako po minulé dva ročníky postará firma Kofola, ktorá dodá pre našich športovcov svoje najlepšie produkty - stolovú vodu Rajec, Vineu a nebude chýbať ani čapovaná Kofola.

  Ďalšie nápoje dodá na stoly Memoriálu firma KON-RAD p. Konštiaka.

  O stravovanie športovcov a hostí sa postarajú tak, ako prvé dva roky firma GREMIUM (p. Patrik Poethe) a p. Oskár Bereczk.

  Financovanie nákladov podujatia bude zabezpečené aj vďaka príspevkom od firiem Auxerre a Emineo Partners.

  Významným zdrojom na úhradu nákladov Memoriálu sú aj finančné príspevky kolegov a priateľov Milana Hanzela, ako aj sympatizantov tohto podujatia a UčPS.

  Všetkým prispievateľom ďakujeme za ich osobnú, vecnú i finančnú podporu podujatia.


  Organizačný výbor
  Memoriálu Milana Hanzela

  Peter Sepeši

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti