Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Novinka od Iura Edition - Aktuálne právne predpisy prinášajú nový praktický formát NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  29.10.2011Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Aj Vám sa už stalo, že ste si potrebovali do zákona poznamenať či už na prednáške, v práci alebo na konferencii dôležité poznámky, judikáty alebo komentár, no nakoniec z toho vznikol len ťažko čitateľný, neprehľadný text?

  Alebo už nemáte voľné miesto na vpisovanie ďalších dôležitých poznámok, ktoré máte radi poznačené priamo pri príslušných ustanoveniach Vášho zákona, ktorý používate v práci, doma i na pojednávaniach?

  Vydavateľstvo Iura Edition v rámci edície "Aktuálne právne predpisy" prináša na slovenskom trhu úplne nový formát tlačenej verzie znenia dôležitých právnych predpisov, ktoré sa okrem nového, veľmi praktického formátu vhodného pre štúdium i prax vyznačujú aj viacerými ďalšími osobitosťami:

  • k vybraným ustanoveniam, ktoré nie sú v právnom predpise pomenované, sú uvedené pre uľahčenie orientácie názvy v hranatých zátvorkách, ktoré sú určené redakciou,
  • tie ustanovenia, ktoré nadobudli poslednú aktuálnu účinnosť, sú označené a okomentované tak, aby sa vedel čitateľ zorientovať v zmenách,
  • v prípade, ak niektoré ustanovenia nadobúdajú účinnosť v nasledujúcich mesiacoch, publikácia obsahuje aj tieto znenia,
  • v neposlednom rade sa na okraji každej strany nachádza priestor vyhradený na poznámky.

  Vďaka týmto vymoženostiam sú Aktuálne právne predpisy výbornou pomôckou pre prokurátorov, advokátov, sudcov či študentov, ktorí už viac nebudú musieť vpisovať svoje poznámky ako čísla relevantných judikátov, či vlastné postrehy, priamo do textu zákona (neprehľadne do medzier medzi odsekmi a po obvode stránky), ale budú tak môcť urobiť prehľadne a v potrebnej veľkosti do priestoru vyhradeného na tento účel na každej strane textu zákona vo vyhradenom stĺpci na Vaše poznámky. Dokonca tam je dosť miesta aj na to, aby ste si tam mohli doplniť text menšej novely príslušného ustanovenia zákona.

  Tým z bežného zákona vytvárate viac ako len obyčajný text právneho predpisu – Vášho každodenného pomocníka, ktorý Vám vždy poskytne viac ako len základné informácie.

  Iura Edition v súčasnosti ponúka z tejto edície tieto právne predpisy:

  Trestný zákon účinný od 1. 11. 2011,
  Trestný poriadok účinný od 1. 9. 2011,
  Zákon o strelných zbraniach a strelive účinný od 1. 5. 2011,
  Zákonník práce účinný od 1.9.2011.

  Fotogaléria

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti