Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Deviateho septembra si pripomíname obete holokaustu a rasového násilia NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  09.09.2013Ministerstvo vnútra SR (Spracoval: Michael Válek )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač
  POJMY: holakaust

  Zároveň tento pamätný deň slúži ako pripomienka toho, že zápas proti všetkým prejavom rasizmu, neznášanlivosti, xenofóbie a akejkoľvek formy útlaku a diskriminácie sa neskončil porážkou fašizmu. Práve naopak, v dnešných časoch krízy, ktorá priniesla aj nárast medzietnického napätia, volanie po obmedzovaní práv určitým skupinám obyvateľstva a stúpajúcu podporu extrémistických zoskupení , je potrebné poučiť sa z tragickej minulosti a jednoznačne odmietnuť snahy legitimizovať ideológie vychádzajúce z národného socializmu a rasizmu.

  Modernú podobu ideológie, ktorá vyústila až do holokaustu, dnes poznáme pod názvom extrémizmus. Ministerstvo vnútra, ktoré je gestorom boja proti extrémizmu, venuje tejto problematike neustálu pozornosť. Vychádzajúc z programového vyhlásenia vlády a medzinárodných záväzkov SR v tejto oblasti realizujeme viacero aktivít. V oblasti prevencie ide napr. o internetovú kampaň beznenavisti.sk. Pre efektívne odhaľovanie a objasňovanie extrémistických trestných činov vydal odbor prevencie kriminality príručku pre príslušníkov PZ o extrémistických skupinách.

  S cieľom zvýšiť pripravenosť polície čeliť hrozbe extrémizmu aj v prostredí internetu a držať krok s vývojom v oblasti informačných technológií pripravujeme v spolupráci so zahraničnými partnermi projekt, ktorý zvýši kapacity polície v oblasti boja proti extrémizmu vo virtuálnom prostredí.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti