Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Európska únia je pripravená pomôcť Ukrajine NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  07.03.2014vlada.gov.sk (Spracoval: Bc. Lukáš Pitek )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Predseda vlády SR Robert Fico po skončení summitu informoval, že Európska rada aktuálne udalosti na Ukrajine považuje za porušenie medzinárodného práva a odsudzuje takéto porušenie ukrajinskej suverenity a územnej integrity zo strany Ruskej federácie. „Európska rada zároveň vyzýva Rusko na stiahnutie svojich vojakov späť na základne a žiada ho, aby umožnilo medzinárodným pozorovateľom vstúpiť na Krym,“ doplnil slovenský premiér. Predstavitelia EÚ sa zhodli na tom, že krízu na Kryme treba riešiť okamžitým začatím vyjednávaní medzi Kyjevom a Moskvou.

  Na mimoriadnom summite Európskej rady sa zúčastnil aj ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk. Slovenský premiér Robert Fico s ním hovoril o dodávkach plynu zo Slovenska na Ukrajinu prostredníctvom reverzného toku.

  Európska únia Ukrajine opäť ponúkla asociačnú dohodu. Jej odmietnutie vtedajším ukrajinským prezidentom Viktorom Janukovyčom v novembri 2013 spôsobilo politickú krízu a nepokoje. Politickú časť dohody by mohla podpísať aj prechodná vláda vedená Arsenijom Jaceňukom. V oblasti voľného obchodu je Európska únia pripravená prijať jednostranné opatrenia, z ktorých by mohla mať Ukrajina úžitok. Európska únia má záujem asociačnú dohodu podpísať ešte pred prezidentskými voľbami na Ukrajine, ktoré sú vypísané na máj tohto roku. Arsenij Jaceňuk prisľúbil podpis dohody s EÚ v najskoršom možnom termíne.  Zdroj: vlada.gov.sk 

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
  MailPošlite svoj príspevok

  Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

  Podmienky zverejnenia