Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Figeľov zákon ochranu oznamovateľov korupcie nerieši NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  30.08.2013Ministerstvo spravodlivosti SR (Spracoval: Michael Válek )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  ​Skutočné zvýšenie ochrany oznamovateľov korupcie pripravuje Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s rezortom spravodlivosti, návrh predsedu KDH len kopíruje niektoré riešenia z pripravovanej novely.

  Ministerstvo spravodlivosti SR dôrazne odmieta vytváranie falošného dojmu, že je proti zvyšovaniu ochrany oznamovateľov korupcie. Na rozdiel od predkladania populistických a nesystémových návrhov však máme záujem na prijatí kvalitného zákona, ktorý oznamovateľom korupcie reálne pomôže.

  Pracovná skupina rezortu vnútra SR a rezortu spravodlivosti už niekoľko mesiacov pripravuje nový zákon, ktorý bude komplexnejší a obsahovo širší, ako je predkladaný poslanecký návrh. Ministerstvo spravodlivosti SR sa do prípravy uvedeného návrhu zákona intenzívne zapája. Pripravovanú novelu plánuje Ministerstvo vnútra predložiť už na jeseň tohto roku.

  Napriek tomu, že Ministerstvo spravodlivosti SR podporuje deklarované ciele poslaneckej iniciatívy, legislatívny návrh poslanca NR SR Jána Figeľa považuje za nesystémový, nakoľko by namiesto riešenia skutočných problémov len vytváral problémy nové.

  Podrobné stanovisko Ministerstva spravodlivosti SR k poslaneckej iniciatíve je súčasťou predkladacej správy k legislatívnemu materiálu.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti