Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Inaugurácia nového rektora Paneurópskej vysokej školy - Dr.h.c. prof. Ing. Juraja Sterna PhD. NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  12.05.2017Paneurópska vysoká škola (Spracoval: Michael Válek )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Rektori vyše dvadsiatich vysokých škôl na Slovensku, veľvyslanci z desiatich krajín, ale aj osobnosti slovenského spoločenského a politického života ako Iveta Radičová, Mikuláš Dzurinda, Martin Bútora, Pavol Frešo, Ladislav Snopko, Pavol Demeš, či Andy Hryc, prijali pozvanie na inauguráciu nového rektora Paneurópskej vysokej školy (PEVŠ) - Dr.h.c. prof. Ing. Juraja Sterna PhD. Slávnostná ceremónia sa uskutoční dňa 16.5. o 11.hodine v budove PEVŠ na Tomášikovej 20 v Bratislave.

  Popredný ekonóm a pedagóg, Dr.h.c. prof. Ing. Juraj Stern PhD., nastúpil do funkcie po prof. JUDr. Jánovi Svákovi, DrSc., ktorý na najväčšej súkromnej škole na Slovensku pôsobil ako rektor dve funkčné obdobia.


  Profesor Stern (1940) je predsedom správnej rady Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) a tiež bývalým rektorom Ekonomickej univerzity v Bratislave. Významne sa pričinil o rozvoj vzdelanosti a medzinárodnej spolupráce. Jeho aktivity v týchto oblastiach boli okrem iného ocenené tiež Čestným doktorátom Ekonomickej univerzity v Budapešti, rakúskym Dvojitým krížom, či Pribinovým krížom II.triedy. Vystúpil na viacerých sympóziách, najmä v zahraničí (Rakúsko, Nemecko, Česko, Španielsko, Holandsko, USA), kde sa usiloval o propagáciu účasti Slovenska na európskej kooperácii. Bol členom výboru Ekonomickej a sociálnej komisie v Bruseli.

  Rodený Bratislavčan pôsobil vo funkcii rektora na Ekonomickej univerzite v Bratislave od roku 1995. Dva roky bol prezidentom Slovenskej rektorskej konferencie (SRK). Je autorom niekoľkých ekonomických publikácií a desiatok učebných textov.

  Viac o profesorovi Sternovi môžete nájsť na webovom sídle Hlavného mesta Bratislava.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
  MailPošlite svoj príspevok

  Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

  Podmienky zverejnenia