Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Kandidáti na post prezidenta FIFA žiadajú zverejnenie Garciovej správy o korupcii NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  28.12.2015Bc. Radoslav Peciar (Spracoval: Bc. Radoslav Peciar )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  V nedeľu 27. decembra 2015 sa na konferencii v Dubaji vyjadrili kandidáti na prezidenta FIFA  princ Ali bin Al Hussein a Gianni Infantino, že požadujú zverejnenie celého znenia Garciovej správy o korupcii v súvislosti s voľbou dejísk svetových futbalových šampionátov v rokoch 2018 a 2022.

  Princ Ali nalieha na FIFA a tvrdí, že: „ je nutné zverejniť celú Garciovu správu o korupcii a nielen kandidáti na post prezidenta FIFA, ale aj celá verejnosť si zaslúžia vedieť, aké praktiky sa dejú v tejto organizácii“.

  Gianni Infantino, v súčasnosti generálny sekretár UEFA, sa vyjadril, že kľúčovým bodom je zavedenie transparentnosti prúdenia peňazí do FIFA. Tvrdí, že: „ keď raz viete, ako peniaze prichádzajú, ako odchádzajú, a všetko je zadokumentované, vtedy je to čisté a transparentné a máte vyriešených 95 % problémov, ktoré momentálne trápia FIFA.“

  Obaja kandidáti sa taktiež zhodli, že je potrebná reforma vo vnútri FIFA, a nabádajú k vzájomnej spolupráci pri riešení korupčných škandálov a ostatných problémov vo vnútri organizácie.

  Bývalý vyšetrovateľ Etickej komisie FIFA Michael Garcia predložil v septembri 2014 rozsiahlu 350-stranovú správu o korupcii a úplatkárstve, ktoré údajne sprevádzali voľbu dejísk svetových futbalových šampionátov, ktoré sa budú v roku 2018 konať v Rusku a v roku 2022 v Katare. Z tejto správy však predseda Etickej komisie FIFA Hans-Joachim Eckert zverejnil v novembri 2014 iba 42-stranový sumár a tvrdil, že obe voľby prebehli podľa pravidiel. Garcia následne kritizoval Eckerta, že zverejnil nedostatočnú a nekompletnú správu, ktorá nepoukazuje na poznatky a fakty zistené vyšetrovaním. Po tom, čo odvolacia komisia FIFA zamietla odvolanie Garciu voči Eckertovmu sumáru ako neopodstatnené, Garcia rezignoval v decembri 2014 na svoj post vo FIFA.

  Voľba nového prezidenta FIFA sa uskutoční 26. februára 2016.


  Zdroj: Prince Ali seeks immediate release of Garcia report

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti