Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Komisia rozdelila 244 miliónov eur na ochranu životného prostredia NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  20.07.2011EurActiv.sk
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Európska komisia včera (19.7.) schválila financovanie 183 nových projektov v rámci programu LIFE . Predstavujú celkovú investíciu vo výške 530 miliónov EUR, z čoho 244 miliónov EUR poskytne EÚ. 

  Na Slovensku získali podporu 4 projekty, ktorých výška je takmer 8 miliónov eur.

  Podporené projekty pochádzajú zo všetkých členských štátov EÚ a pokrývajú akcie v rôznych oblasti ochrany prírody, zmeny klímy, čistých technológií, environmentálnej politiky a informovanosti a komunikácie o otázkach životného prostredia. Predstavujú celkovú investíciu vo výške 530 miliónov EUR, z čoho 244 miliónov EUR poskytne EÚ.

  Komisár pre životné prostredie Janez Potočnik zdôraznil: „Tieto nové projekty nielen významne prispejú k ochrane prírody a zlepšeniu životného prostredia vrátane boja proti zmene klímy, ale pomôžu aj zvýšiť v celej Európe informovanosť o hlavných problémoch životného prostredia, ktorým čelíme, napríklad oddelenie rastu od využívania zdrojov.“

  V rámci tejto výzvy na predkladanie návrhov, ktorá bola uzatvorená v septembri 2010, Komisia dostala celkovo 748 žiadostí. 183 z nich bolo vybraných na spolufinancovanie prostredníctvom troch zložiek programu LIFE , a to Príroda a biodiverzita, Environmentálna politika a riadenie v oblasti životného prostredia a Informovanosť a komunikácia.

  Najviac návrhov i vybraných projektov je v rámci druhej zložky programu LIFE . Na 55 projektoch sa podieľajú partneri z viac ako jedného členského štátu. Najväčší príspevok a počet projektov schválila Komisia projektom v Taliansku (48 projektov v celkovej hodnote 109,3 milióna eur) a v Španielsku (29 projektov v hodnote 85,8 miliónov eur).

  V pondelok (18.7.2011) takisto vypršal termín pre predkladanie návrhov v rámci výzvy pre rok 2011.


  Celý článok si môžete prečítať - TU

  Zdroj: EurActiv.sk, 20.7.2011 

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti