Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

VI. ročník Memoriálu Milana Hanzela (17.11.2014) - výsledky NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  04.12.2014 Michael Válek
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Po šiesty raz sa stretli elitní pracovníci slovenskej, českej a maďarskej justície na prestížnom medzinárodnom futsalovom turnaji.

  Memoriál Milana Hanzela sa z úvodného počtu šiestich tímov v roku 2009 dostal už na číslo 10!

  Na turnaji sa tentoraz objavilo nové zoskupenie, ktoré postavila organizujúca Učená právnická spoločnosť. Každý, kto sa pozrel na zostavu tohto mužstva rýchlo pochopil, že toto nebude outsider!

  Väčšina hráčov bývalého tradičného výberu Prokurátorov (Gardecký, Bombiak, Holbík, Mihál, Sepeši, Bíró, Sivák) doplnená kolegom z najvyššieho súdu Mariánom Slukom a ďalšími členmi/priateľmi UčPS (Pitek) sa hneď zaradila k favoritom. Práve naši prokurátori doteraz dosiahli najväčšie úspechy na tomto turnaji. A jadro tímu sa teraz ocitlo na novej lodi. Pred začiatkom podujatia ešte nik netušil, ako ďaleko nové plavidlo dopláva.

  Posledný ročník bol mimoriadne vyrovnaný, o čom svedčí výsledkový faktor. Po prvý raz v histórii sa stalo že žiadny tím neprehral o viac ako 4 góly a v žiadnom zápase nepadlo dohromady viac ako 5 gólov!

  Rovnocennosť mužstiev potvrdila i záverečná fáza turnaja - stretnutia o umiestnenia. V ani jednom prípade sa nestalo, že by niekto vyhral o viac ako jeden gól!

  Svoju skvelú jazdu za celkovým prvenstvom začali hráči nováčika UčPS zaváhaním so sudcami. Remíza 2-2 sa ale nakoniec ukázala ako veľmi dôležitá.

  V skupine A sa dlho zdalo, že na titul chce zaútočiť Maďarská prokuratúra. Po dvoch výhrach mala skóre 3-0 a zdalo sa, že o postupovú priečku do finále sa pobije práve s UčPS. Špičkový zápas sa nakoniec skončil šťastne pre novovytvorený tím, ktorý vyhral 2-1 a otvoril si cestu do zápasu o titul. Maďarskí hráči potom frustrovaní podľahli i českým kolegom, ktorí sa tak dostali na tretiu priečku v skupine, zatiaľ čo Sudcovia sa potešili z postupu na druhé miesto a do boja o bronz.

  V skupine B si išli jasne za svojim cieľom Advokáti. Tím vedený Milošom Glonekom, ktorý si zahral i v zápase internacionálov, nedostal ani gól a určite pomýšľal na najvyššiu pozíciu. Iba remíza 0-0 s exekútormi ho pripravila o dva body. Senzačnú druhú priečku skupiny si vybojovali pracovníci Ministerstva spravodlivosti SR. Po úvodnej prehre 0-4 s Advokátmi sa ale družstvo, ktoré ako jediné hralo i s troma ženami v zostave, pozbieralo a dosiahlo pozoruhodné výsledky. Cestu do malého finále im otvorila výhra 3-2 nad slovenskými prokurátormi. Určite najväčšiu zásluhu na skvelom úspechu mal hrajúci brankár Laco Križan. Tento tím, ale ešte nepovedal posledné slovo.

  V zápasoch o umiestnenia nedal ani jeden tím viac ako 3 góly, čo tiež patrí k historickým momentom. Zápas o 9. miesto zvládli proti Notárom lepšie Vysokoškolskí učitelia. Notári ale aspoň neodišli z turnaja bez streleného gólu. Na siedmom mieste skončili hráči maďarskej prokuratúry.

  Uspeli proti slovenským kolegom, ale bol to jediný zápas, po ktorom museli rozhodnúť strely zo značky pokutových kopov. Najviac gólov padlo v zápase o 5. miesto. Exekútori vyhrali nad českými prokurátormi 3-2.

  Naopak, najmenej gólov padlo v súboji o bronz. O všetkom rozhodol jediný gól! Ten dali bojovníci z MS SR. Tak ďaleko sa ešte tento tím nikdy nedostal.

  Po dlhých rokoch sme zažili i mimoriadne dramatické finále. UčPS odohrala s ambicióznymi Advokátmi, inak obhajcami titulu, vyrovnaný zápas. V naozaj vysoko takticky hranom súboji mali nakoniec viac šťastia hráči UčPS. Výhra 3-1 im teda v ich premiérovom vystúpení priniesla hneď celkové víťazstvo.

  Vyhrali však všetci, pretože sa opäť postarali o družnú atmosféru a vysokú športovú úroveň zápasov. Ak sa mužstvá budú takto výkonnostne posúvať ďalej, už teraz sa tešíme na 7. ročník. 

  Výsledky stretnutí družstiev v skupinách:

  SKUPINA A:

  Vysokoškolskí učitelia - Štátni zástupcovia 1:0, Sudcovia - UčPS 2:2, Vysokoškolskí učitelia - Prokurátori MR 0:1, Štátni zástupcovia ČR - Sudcovia 1:2, Vysokoškolskí učitelia - UčPS 1:3, Sudcovia - Prokurátori MR 0:2, Vysokoškolskí učitelia - Sudcovia 1:4, Štátni zástupcovia - UčPS 1:3, Štátni zástupcovia ČR - Prokurátori MR 2:0, UčPS - Prokurátori MR 2:1

  Poradie skupiny A:

  1.    UčPS /  /  / najlepší hráč: JUDr. Peter Mihál,

  2.    Sudcovia /  /  / najlepší hráč: Mgr. Martin Sádovský,

  3.    Štátni zástupcovia ČR /  /  / najlepší hráč: Petr Vodák,

  4.    Prokurátori MR /  /  / najlepší hráč: László Angeli.

  5.    Vysokoškolskí učitelia /  /  / najlepší hráč: Lukáš Královič.


  SKUPINA B:

  Advokáti - Úradníci MS SR 4:0, Prokurátori - Exekútori 0:0, Advokáti - Notári 4:0, Úradníci MS SR - Prokurátori 3:2, Advokáti - Exekútori 0:0, Prokurátori - Notári 3:0, Advokáti - Prokurátori 1:0, Úradníci MS SR - Exekútori 0:0, Úradníci MS SR - Notári 1:0, Exekútori - Notári 3:0

  Poradie skupiny B:

  1.    Advokáti /  /  / najlepší hráč: Mgr. Miloš Glonek,

  2.    Úradníci MS SR /  /  / najlepší hráč: Ladislav Križan,

  3.    Exekútori /  /  / najlepší hráč: Mgr. Pavol Nagy,

  4.    Prokurátori /  /  / najlepší hráč: JUDr. Roman Sopoliga,

  5.    Notári /  /  / najlepší hráč: JUDr. Juraj Ehn.


  Súťaž o Detského kráľa strelcov 2014 vyhral Miško Mikulička a Šarlotka Sepešiová.

  Súťaž o Právnického kráľa strelcov 2014 vyhral Marek Holbík z družstva UčPS.


  Najlepším strelcom turnaja sa stal Peter Mihál (prokurátor - UčPS tím)

  Najlepším hráčom turnaja sa stal Lászlo Angeli (prokurátori Maďarska)

  Najlepšou hráčkou turnaja sa stala ...

  Najlepším brankárom turnaja sa stal Ladislav Križan (MS SR)

  Cena Fair play družstvo bola udelená družstvu Notárov, ktorí prišli, vzorne reprezentovali a tým aj zvíťazili.


  V stretnutí o deviate miesto zvíťazili Vysokoškolskí učitelia nad družstvom Notárov. 

  Vo finále cti sa stretli družstvá českých štátnych zástupcov s exekútormi. Siedme miesto obsadili po výhre českí štátni zástupcovia.

  V bronzovom finále vyzvalo družstvo prokurátorov Maďarska slovenských prokurátorov. Po výbornom výkone vyhrali maďarskí prokurátori a obsadili piate miesto.

  V striebornom finále vyhralo družstvo  Ministerstva spravodlivosti SR nad družstvom Sudcov a obsadilo výborné tretie miesto.

  Víťazom VI. ročníka Memoriálu Milana Hanzela sa stalo družstvo Učenej právnickej spoločnosti, ktoré vo finále zdolalo družstvo Advokátov 3:1 dvomi gólmi Petra Mihála a gólom Mariána Sluka. Za Advokátov skóroval Igor Schweighofer.


  HISTORICKÁ TABUĽKA

  por.
  tím turnaje zápasy výhry
  remízy prehry góly body umiestnenia  riadna po predl.

  dal dostal

  1 Prokurátori SR 6 25 16 1 3 5 72 32 53 1,1,2,1,5,8
  2 Advokáti 6 26 14 0 3 9 41 28 45 4,4,7,3, 1,2
  3 Prokurátori HU 5 22 11 1 4 6 50 23 39 3, 5,5,3,7
  4 Exekútori 6 25 10 0 7 8 48 42 37 5,2,6,2, 6,5
  5 Sudcovia 6 25 10 0 3 12 49 37 33 3, 5,3,6,7,4
  6 Vysokoškolskí učitelia 4 17 9 0 0 8 32 28 27 1, 4, 2,9
  7 Štátni zástupcovia ČR 3 13 5 0 2 5 19 23 17 4, 4, 6
  8 UčPS 1 5 4 0 1 0 12 6 13 1
  9 Úradníci MS SR 2 9 3 0 1 5 9 17 10 8,3
  10 Justícia SR 1 4 2 0 1 1 7 7 7 2
  11 Prokurátori juniori 1 4 1 0 1 2 6 10 4 7
  12 Notári 6 23 0 0 0 23 11 108 0 6,6,8,8,9,10

  Zástupcovia UčPS v predvečer turnaja navštívili cintorín v obci Bodíky, kde spoločne s pani Idou Hanzelovou v mene právnickej obce položili na hrob Milana Hanzela veľmi peknú kondolenčnú ikebanu so stuhou, ktorú venovala a pripravila firma HYDROFLÓRA rodiny Šemberovcov, ktorí tiež spomínajú v dobrom na Milana Hanzela. Patrí im poďakovanie právnickej obce. 

  2014_11_16_Hydroflora

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti