Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Memoriál Milana Hanzela 2014 - dôležité informácie NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  12.11.2014JUDr. Peter Sepeši
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  V pondelok 10. novembra 2014 sa uskutočnila porada organizačného výboru Memoriálu Milana Hanzela, kde sa prešiel celý scenár podujatia a úlohy, ktoré je potrebné ešte dotiahnúť.

  Vzhľadom na zvýšený záujem športovcov z radov právnikov sa do turnaja doplní aj desiate družstvo s názvom UčPS tím, v ktorom sa predstavia členovia a priatelia občianskeho združenia UčPS okrem iného aj JUDr. Peter Haňdiak, zakladajúci člen UčPS. 

  Budú tak vyžrebované dve 5-členné skupiny, pričom nasadenými družstvami budú minuloroční finalisti VYSKOŠKOLSKÍ UČITELIA a ADVOKÁTI (víťazi turnaja).

  Maďarskí prokurátori cestujú do Bratsilavy až v pondelok skoro ráno, preto ich prvé stretnutie v skupine bude možno posunuté/vymenené na neskorší čas. Českí štátni zástupcovia pricestujú v nedeľu podvečer a zúčastnia sa aj na vyžrebovaní turnaja a priateľskom stretnutí právnických povolaní v reštaurácii Gremium v Bratislave. 

  Na Memoriáli Milana Hanzela sa teda po prvý raz zúčastní až 10 družstiev, čo opäť zvýši nároky na organizátorov i na účastníkov, aby k sebe boli ústretoví a ohľaduplní.

  V tomto duchu je úpotrebné rešpektovať a dodržať pravidlá pre nasadenie výnimiek v družstvách, ktoré pre istotu ešte raz uvádzame aj tu:

  Výnimky na súpiskách:

  1. Pre hráčov-právnikov, ktorí v čase turnaja pôsobia ako advokáti, exekútori, notári, prokurátori, sudcovia, štátny zamestnanci ministerstva spravodlivosti alebo vysokoškolskí učitelia neplatia žiadne vekové ani iné obmedzenia uvedené v bode 2.
  2. V každom družstve sú povolené dve výnimky pre hráčov a jedna pre brankára pri dodržaní nasledovných pravidiel:
   1. Výnimka - HRÁČ má vek nad 25 rokov, je z právnického prostredia (zamestnanecký alebo iný obdobný vzťah ku príslušnej komunite) nehrá aktívne súťažný futbal v 4. najvyššej lige a vyššie, resp. futsal v 3. najvyššej lige a vyššie.
   2. Výnimka - BRANKÁR má vek nad 30 rokov a nehrá aktívne súťažný futbal v 4. najvyššej lige a vyššie, resp. futsal v 2. najvyššej lige a vyššie.
  3. Pri výnimkách podľa bodu 2 je potrebné v súpiske uviesť vzťah, na základe ktorého je hráč/výnimka súčasťou právnického prostredia, čo potrvdí  hráč/výnimka svojim podpisom.
  4. Pre dámy/hráčky - právničky, prípadne študentky právaneplatia žiadne vekové ani iné obmedzenia, pričom dámy - futsalistky sa nezarátavajú medzi 2 povolené výnimky.

  Pravidlá pre uplatnenie námietok proti súpiske družstva:

  1. Súpisky družstiev s uvedením pôsobiska a dátumu narodenia hráčov budú sprístupnené pri losovaní turnaja jednotlivým vedúcim družstiev.
  2. Nedodržanie pravidiel pre zostavenie súpisky družstva môže u organizátora podujatia namietať iba vedúci ktoréhokoľvek družstva (nie iné osoby), a to najneskôr pred začatím každého stretnutia.
  3. Vedúci družstva, ktorého súpiska bola namietnutá preukáže oprávnenosť štartu namietaného hráča pred začiatkom stretnutia, v ktorom má hráč nastúpiť. Inak v stretnutí môžu nastúpiť iba hráči, u ktorých je oprávnenosť štartu jednoznačne preukázaná, ako aj hráči, z ktorých štartom súhlasí vedúci súperového družstva. 
  4. Nastúpenie družstva do stretnutia sa po začiatku príslušného stretnutia považuje za akceptovanie súpisky súpera pre dané stretnutie. 
  5. Námietky proti štartu hráča uplatnené až po začiatku stretnutia sa môžu zohľadniť až pri ďalších stretnutiach. 
  6. Súpisku družstva je možné doplniť aj počas turnaja.
  7. So štartom hráča doplneného na súpisku družstva ako výnimka až počas turnaja musí súhlasiť vedúci súperovho družstva. Inak je proti štartu takého hráča možné podať protest pri jeho prvom nastúpení na hraciu plochu v každom stretnutí, v ktorom nastúpi bez súhlasu vedúceho súperovho družstva; bod 5 sa v takom prípade nepoužije.

  Úprava hracieho času: 

  Po konzultácii s manažérom športovej časti turnaja Jozefom Hnzelom boli upravené pravidlá pre hrací čas v závere stretnutí.

  Čistý čas sa bude hrať iba v poslednej minúte stretnutia a iba za stavu vyrovneného alebo pri rozdiele v skóre o jeden gól.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti