Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Novela zákona o organizovaní verejných telovýchovných podujatí, športových podujatí a turistických podujatí NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  28.05.2013Bc. Lukáš Pitek
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač
  POJMY: šport , futbal

   Spracovaná novela sprísňuje postih za priestupky diváckeho násilia a priestupkovú recidívu a ako priťažujúcu okolnosť vníma ich konanie v skupine. V rámci trestného konania prináša návrh nový alternatívny trest - trest zákazu účasti na verejných podujatiach, ktorý bude postihovať tú oblasť života páchateľa, v rámci ktorej sa dopustil trestného činu. Zavádza sa povinnosť obvineného/odsúdeného dostaviť sa v určenom čase (čase stretnutia) na príslušný útvar Policajného zboru Slovenskej republiky podľa miesta obvyklého pobytu.

  Tiež sa upravuje zmena príslušnosti na prejednanie správnych deliktov, ktoré bude prejedávať obvodný úrad na podnet obce alebo aj z vlastného podnetu. Doposiaľ to robili obce, ktoré však boli často ako (spolu)vlastník športového klubu/zariadenia v konflikte záujmov.

  Návrhom zákona sa sprísňuje režim organizácie rizikových podujatí, najmä vo vzťahu k futbalu a hokeju a naopak, zvoľňuje sa režim organizovania podujatí v najvyšších súťažiach športov, kde k aktom diváckeho násilia nedochádza a v nižších súťažiach všetkých športov.

  Pri rizikových podujatiach bude organizátor povinný do sektorov pre priaznivcov hostí zabezpečiť, aby všetky vstupenky boli na meno. V odôvodnených prípadoch môže túto podmienku uplatniť aj na účastníkov podujatia podporujúcich domáce družstvo.

  Účastníkom, ktorí sú rizikoví, či už na základe predchádzajúcich postihov uvedených v evidencii informačného systému alebo na základe ich správania počas premiestňovania (na stanici, na letisku, na čerpacích staniciach, parkoviskách, v pohostinských zariadeniach a pod.), účasť na podujatí nebude umožnená.


  Zdroj: minedu.sk

   

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti