Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Organizátori Olympiády v Soči sa nevedia dohodnúť na slobode prejavu športovcov NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  31.01.2014 Michael Válek
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Prezident Olympijského výboru v Soči, Dmitry Chernyshenko, sa najskôr vyjadril, že športovci participujúci sa na Olympiáde, sa nebudú na oficiálnych tlačových konferenciách vyjadrovať k iným veciam ako tým, ktoré sa týkajú ich športového výkonu. Prezident Medzinárodného olympijského výboru, Thomas Bach, toto tvrdenie objasnil s tým, že športovci nebudú môcť iba vyslovene zneužívať tlačovú konferenciu na čisto osobné politické záležitosti.

  "Organizačný výbor Olympiády v Soči 2014 by chcel objasniť včerajšie komentáre pripisované Dmitrimu Chernyshenkovi týkajúce sa slobody prejavu športovcov počas tlačovej konferencie. Soči 2014 je plne v súlade s postojmi Medzinárodného olympijského výboru."

  "Pán Chernyshenko mal jednoducho na mysli, že športovci majú možnosť vyjadriť sa na tlačovej konferencii - ale samozrejme, že nemožno použiť tlačovú konferenciu na demonštráciu alebo protest - a tak isto, nemôžu používať žiadne olympijské miesto na takéto demonštrovanie."

  Športovcom teda zostáva sloboda prejavu na tlačovej konferencii a prejaviť svoju politickú pozíciu s podmienkou, že konferencia nemôže slúžiť výlučne na propagandu ich názorov.

  Vyjadrenie Bacha bolo Chernyshenkom vyvrátené, s tým, že v meste bude na účel slobodného prejavu zriadený „Rečnícky kútik“: "Nemyslím si, že sú im je dovolené samotnou chartou vyjadrovať tieto názory, ktoré nesúvisia so športom v miestnosti pre tlačové konferencie."


  Zdroj: Fox News

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti