Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Oznámenie ku dvojkonferencii Šport a právo a Šport a médiá (2020) … alebo bez človečiny by to nebolo ono NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  22.10.2020 UčPS tím
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Vážení priatelia športu,

  s poľutovaním vám oznamujeme, že v roku 2020 sa dvojkonferencia "Šport a právo 2020 a Šport a médiá 2020" nebude konať ani v reálnej a ani vo virtuálnej podobe.

  Zároveň veríme a dúfame, že v roku 2021 sa ľudstvu podarí nájsť riešenie, vďaka ktorému sa budeme môcť vrátiť k bežnému fungovaniu a my budeme opäť schopní pripraviť obe konferencie v ich pôvodnom prezenčnom formáte.

  Niektoré aktuálne športové témy pripravované na dvojkonferenciu v roku 2020 spracujeme formou on-line okrúhlych stolov v spolupráci so SFZ a Futbalnet.TV tak, ako sme to urobili aj v prvej vlne koronakrízy.

  Relácie vyrobené v rámci projektu „Šport pre Slovensko” v roku 2020 nájdete TU.

  Na vysvetlenie:

  Už od skončenia vydarenej minuloročnej konferencie Šport a právo 2019 sme sa tešili na konferenciu Šport a právo 2020, ku ktorej sme tento rok chceli pridať aj II. ročník konferencie Šport a médiá 2020 (v máji 2020 sa nemohla uskutočniť kvôli koronakríze).

  Tešili sme sa na ďalšie stretnutie komunity ľudí, ktorí sa za posledné roky snažia o zvýšenie úrovne znalostného manažmentu v športe, ktorí sa spoločne učia viesť kultivovanú vecnú diskusiu aj o ťažkých témach, nie z pozície moci, ale z pozície faktov a argumentov.

  Konferencia je sviatok, predstavuje možnosť prezentácie i konfrontácie názorov expertov a účastníkov. Je vyjadrením rešpektu ľuďom a inštitúciám, ktoré po celý rok svojou mravenčou prácou, odbornou činnosťou, vzdelávaním a implementáciou projektov v športe posúvajú znalostný manažment športu na vyššiu úroveň a zvyšujú tým dôveryhodnosť športu v spoločnosti, čo determinuje záujem ľudí o šport, jeho podporu a rozvoj od rodičov detí až po vrcholných predstaviteľov vlády a poslancov Národnej rady SR.

  Najprv sme verili, že sa konferencia bude dať uskutočniť v takom formáte ako v predchádzajúcich 8 rokoch, no postupne nástupom opatrení sme sa museli zaoberať najskôr počtom účastníkov, pri ktorom by ešte konferencia splnila svoj cieľ, až sme nakoniec museli prezenčnú formu úplne odmietnuť a zrušiť rezerváciu nášho obľúbeného hotela Aquacity. Následne sme sa zaoberali otázkou uskutočnenia konferencie on-line formou, v podobe prenosu diskusných stolov

  Táto konferencia nie je o lajkoch, smajlíkoch, či iných povrchných štatistikách, ku ktorým nás zvádza súčasný trend prijímania a odovzdávania informácií na sociálnych sieťach či umelej prezentácie úspechu, ale je o skutočných odborných diskusiách, vážnych rozhovoroch expertov o súvislostiach riešených tém, o stretnutiach a vzájomnom spoznaní sa odborníkov, či zmiernení názorových rozdielov. Táto konferencia je o spájaní ľudí dobrej vôle - expertov, funkcionárov, športových odborníkov, športovcov na báze znalosti, skúsenosti a vzájomnej úcty a rešpektu, nie o rozdeľovaní či prezentácii moci.

  Tak to bolo osem rokov a chceli by sme, aby tento charakter konferencie bol zachovaný, čo sa nedá nahradiť on-line diskusiami.

  Takže aj z úcty k vytvorenej tradícii, z úcty k človečine, ktorá je nenahraditeľným prínosom konferencie, sme sa rozhodli, že v roku 2020 konferenciu nebudeme organizovať, ani vo virtuálnej forme.

  Už dnes sa tešíme na vás v roku 2021.

  Buďte zdraví a ľudskí aj v týchto (nielen) pre šport zložitých časoch. 


  „Niekedy naše svetlo zhasne, 
  ale plameň okamžite vzbĺkne znovu, keď sa stretnete s iným človekom.“ 
  (Albert Schweitzer nositeľ Nobelovej ceny za mier)

  „Sú ľudia, ktorí sa radšej pokúsia novú realitu zničiť, než by zmenili svoju mapu. Tieto osoby potom bohužiaľ často vydávajú viac energie na obranu svojho zastaraného svetonázoru, 
  než by pôvodne potrebovali na jeho prehodnotenie.“ 
  ( Morgan Scott Peck)

  „Nikoho nepriťahuje dokonalosť. Ľudí priťahujú podobné záujmy, podobné problémy a unikátna životná energia. Ľudia sa chcú spájať s ľuďmi. A preto skrývanie ľudskosti a snaha vyzerať dokonalo spôsobí len to, že budeš vyzerať povrchne, vágne, bez života a nezaujimavo.“ 
  ( Robert Glover)

  „Je len jediná cesta k šťastiu - prestať sa trápiť nad tým, čo je mimo našej moci.“ 
  (Epiktétos)

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti