Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Oznamovatelia korupčného správania budú chránení NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  04.09.2013Ministerstvo vnútra SR (Spracoval: Michael Válek )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Hlavnou myšlienkou zákona je, že osoby, ktoré korupciu nahlásia, budú chránené a nebudú šikanované v pracovnoprávnych vzťahoch. Minister vnútra Robert Kaliňák dodal : „Ochrana oznamovateľov sa nebude týkať len korupčného správania, ale aj ďalších nekalých činností, o ktorých sa stále diskutuje."

  V poslaneckých návrhoch protikorupčného zákona, ktoré do parlamentu predložili poslanci Daniel Lipšic a Ján Figeľ, bola ako ako motivácia k oznámeniu korupčného správania finančná odmena. Ako upozornil minister spravodlivosti Tomáš Borec: "V našich podmienkach sú finančné odmeny v rozpore s Trestným zákonom. U nás funguje systém povinného ohlasovania korupcie a ten, kto ju neoznámi, je trestne stíhaný."

  Téma odmeňovania ešte nie je uzatvorená: "Odmeňovanie nemôže byť generálne. Hovoríme o prípadoch, kde dôjde k nejakej mimoriadnej hospodárskej úspore, tam chceme, aby takáto možnosť bola, nie však vo forme motivácie, ale skôr poďakovania." dodal minister vnútra.

  Protikorupčný zákon je vo svojej finálnej fáze. Jeho koordinátorom je splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Filip Vagač. Pod záštitou jeho úradu v súčasnosti prebiehajú rokovania rezortov vnútra, spravodlivosti, práce, sociálnych vecí a rodiny a kultúry. Do procesu tvorby zákona vstupujú aj mimovládne organizácie. Hlavné body sú už predbežne dohodnuté. Zákon ako celok by mohol byť predstavený v priebehu októbra.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti