Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Tento týždeň v Európskom parlamente: PRISM, eurozóna, zamestnanosť NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  02.09.2013Európsky parlament (Spracoval: Michael Válek )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Výbor pre občianske slobody bude vo štvrtok organizovať prvé zo série vypočutí na prešetrenie otázok súvisiacich s činnosťou americkej Národnej bezpečnostnej agentúry ( NSA ) v Európe. Poslanci budú hovoriť okrem iného aj o rozsiahlom sledovaní elektronickej komunikácie po celom svete. Toto stretnutie bude možné sledovať v priamom prenose. Diváci ho budú môcť komentovať naživo cez Twitter s hashtagmi # NSA, # PRISM a # EUdataP.

  Vo štvrtok budú členovia Hospodárskeho výboru klásť otázky predsedovi Euroskupiny Jeroenovi Dijsselbloemovi o najnovšom vývoji v hospodárstve EÚ. Očakáva, že Grécko bude jednou z tém debaty.

  Po úspešných rokovaniach s členskými štátmi v júli bude Výbor pre zamestnanosť a sociálne veci hlasovať vo štvrtok o novom programe EÚ na podporu vytvárania pracovných miest, uľahčenia mobility pracovníkov a boja proti sociálnemu vylúčeniu.

  Výbor pre vnútorný trh by mal v rovnaký deň schváliť nové pravidlá pre zadávanie verejných zákaziek a koncesií s cieľom zabezpečiť, aby boli verejné výdavky efektívnejšie. Odvetvie vodného hospodárstva bude z nových právnych predpisov vyňaté.

  Creative Europe je nový program EÚ združujúci programy MEDIA,Culture a MEDIA Mundus na obdobie 2014-2020. Poslanci vo Výbore pre kultúru o ňom budú hlasovať vo štvrtok.

  Slovinsko, Chorvátsko a Rakúsko zasiahnuté povodňami utrpeli značné materiálne škody. Rozpočtový výbor bude hlasovať vo štvrtok o pomoci pre tieto krajiny z Európskeho fondu solidarity.

  Septembrové plenárne zasadnutie Parlamentu sa bude konať v Štrasburgu 9. a 12. septembra. Počas pléna predstaví predseda Európskej komisie José Manuel Barroso Výročnú správu o stave Únie. Naplánované sú aj hlasovania o finančnom rámci EÚ 2014-2020, tabakovej smernici, bankovom dohľade a biopalivách.

  Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz sa zúčastní Konferencie predsedov parlamentov krajín skupiny G8 v Londýne v piatok a sobotu.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
  MailPošlite svoj príspevok

  Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

  Podmienky zverejnenia