Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Slovenskí prokurátori vzorne reprezentovali Slovensko na podujatí v Maďarsku (6.9. - 8.9.2018) NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  12.09.2018JUDr. Peter Sepeši (Spracoval: JUDr. Peter Sepeši )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  V dňoch 6. až 8. septembra 2018 sa uskutočnilo v Maďarsku v Balatonlelle stretnutie prokurátorov Maďarska, Nemecka, Rumunska a Slovenska organizované Asociáciou prokurátorov Maďarskej republiky.

  Podujatie bolo spojené s futbalovým turnajom venovaným pamiatke nedávno zosnulého maďarského kolegu Gábora Pamukiho, ktorý bol dlhoročne súčasťou komunity maďarských prokurátorov i nerozlučnou súčasťou družstva maďarských prokurátorov, ktorí pravidelne navštevujú aj Slovensko.

  Program podujatia pozostával zo športovej časti a zo spoločenskej časti, v rámci ktorej sa uskutočnila návšteva Župnej prokuratúry v meste Szekszárd, nemecko-maďarského divadla v Szekszárde a v neďalekej vinnej pivnici FRITZ Tanya Borház vo vinnej oblasti Szekszárd všetci spoločne absolvovali ochutnávku ružového a červených vín, pri ktorej prokurátori štyroch krajín v neformálnych priateľských rozhovoroch debatovali o svojich problémoch i o postavení a náplni práce prokurátorov v ich krajinách.

  V rámci športovej časti programu, ktorá sa uskutočnila v sobotu 8.9.2018 sa odohral futbalový turnaj na ihrisku (umelá tráva) v Balatonlelle, kde družstvo slovenských prokurátorov vzorne reprezentovalo Slovensko. Bez jedinej inkasovanej žltej karty Slováci na turnaji dominovali, keď po pestrej útočnej hre, výborných výkonoch oboch brankárov a výsledkoch 6:0 (s prokurátormi Nemecka), 3:1 (s prokurátormi Maďarska) a 5:1 (s prokurátormi Rumunska) zaslúžene zvíťazili na turnaji a upevnili si rešpekt u svojich zahraničných kolegov a priateľov.

  V tíme slovenských prokurátorov reprezentovali seba, slovenský prokurátorský stav i Slovensko:
  brankári: Marek Zemiar a Marek Sivák (zahral si aj v poli), hráči: Marek Holbík, Alexander Bíró (C), Peter Mihál, Martin Tonhajzer, Martin Bombiak, Peter Sepeši, Peter Kanárik, Martin Javorka.

  Dočasným domovom pre účastníkov podujatia bolo rekreačné zariadenie Generálnej prokuratúry Maďarskej republiky v Balatonlelle, na pobreží jazera Balaton s výbornou stravou a mimoriadne obetavým a pozorným personálom. 

  Účastníkov podujatia prišiel pozdraviť a podporiť v ich priateľských vzťahoch a spolupráci aj emeritný generálny prokurátor Maďarska pán Dr. Tamás Kovács

  Družstvo maďarských prokurátorov, víťaz ostatného IX. ročníka Turnaja právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela, zároveň potvrdilo účasť na X. ročníku tohto podujatia, ktoré sa uskutoční v nedeľu 25. novembra 2018 v Bratislave v športovej hale AŠK Inter na Pasienkoch, na ktorý srdečne pozývame všetkých členov slovenskej právnickej komunity.

  Fotogaléria:

  IMG_3977

  IMG_2000

  20180908_101244

  IMG_1999

  IMG_2001

  Foto_1

  20180906_181859_1

  Foto_4

   

  Foto_3

  20180907_142828

  20180907_134711

  foto 2_1

  20180907_140254

  20180907_135849


  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti