Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Slovenskí prokurátori vzorne reprezentovali Slovensko na podujatí v Maďarsku (6.9. - 8.9.2018) NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  12.09.2018JUDr. Peter Sepeši (Spracoval: JUDr. Peter Sepeši )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  V dňoch 6. až 8. septembra 2018 sa uskutočnilo v Maďarsku v Balatonlelle stretnutie prokurátorov Maďarska, Nemecka, Rumunska a Slovenska organizované Asociáciou prokurátorov Maďarskej republiky.

  Podujatie bolo spojené s futbalovým turnajom venovaným pamiatke nedávno zosnulého maďarského kolegu Gábora Pamukiho, ktorý bol dlhoročne súčasťou komunity maďarských prokurátorov i nerozlučnou súčasťou družstva maďarských prokurátorov, ktorí pravidelne navštevujú aj Slovensko.

  Program podujatia pozostával zo športovej časti a zo spoločenskej časti, v rámci ktorej sa uskutočnila návšteva Župnej prokuratúry v meste Szekszárd, nemecko-maďarského divadla v Szekszárde a v neďalekej vinnej pivnici FRITZ Tanya Borház vo vinnej oblasti Szekszárd všetci spoločne absolvovali ochutnávku ružového a červených vín, pri ktorej prokurátori štyroch krajín v neformálnych priateľských rozhovoroch debatovali o svojich problémoch i o postavení a náplni práce prokurátorov v ich krajinách.

  V rámci športovej časti programu, ktorá sa uskutočnila v sobotu 8.9.2018 sa odohral futbalový turnaj na ihrisku (umelá tráva) v Balatonlelle, kde družstvo slovenských prokurátorov vzorne reprezentovalo Slovensko. Bez jedinej inkasovanej žltej karty Slováci na turnaji dominovali, keď po pestrej útočnej hre, výborných výkonoch oboch brankárov a výsledkoch 6:0 (s prokurátormi Nemecka), 3:1 (s prokurátormi Maďarska) a 5:1 (s prokurátormi Rumunska) zaslúžene zvíťazili na turnaji a upevnili si rešpekt u svojich zahraničných kolegov a priateľov.

  V tíme slovenských prokurátorov reprezentovali seba, slovenský prokurátorský stav i Slovensko:
  brankári: Marek Zemiar a Marek Sivák (zahral si aj v poli), hráči: Marek Holbík, Alexander Bíró (C), Peter Mihál, Martin Tonhajzer, Martin Bombiak, Peter Sepeši, Peter Kanárik, Martin Javorka.
  Spontánne sa vedúcim slovenskej výpravy stal pán Oszkár Bereczk, ktorý bol zároveň čestným hosťom organizátora podujatia. Svoju rolu prijal a splnil náš priateľ Oszkár Bereczk na jedničku, za čo mu patrí veľká vďaka za celý slovenský tím.

  Dočasným domovom pre účastníkov podujatia bolo rekreačné zariadenie Generálnej prokuratúry Maďarskej republiky v Balatonlelle, na pobreží jazera Balaton s výbornou stravou a mimoriadne obetavým a pozorným personálom. 

  Účastníkov podujatia prišiel pozdraviť a podporiť v ich priateľských vzťahoch a spolupráci aj emeritný generálny prokurátor Maďarska pán Dr. Tamás Kovács

  Družstvo maďarských prokurátorov, víťaz ostatného IX. ročníka Turnaja právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela, zároveň potvrdilo účasť na X. ročníku tohto podujatia, ktoré sa uskutoční v nedeľu 25. novembra 2018 v Bratislave v športovej hale AŠK Inter na Pasienkoch, na ktorý srdečne pozývame všetkých členov slovenskej právnickej komunity.

  Fotogaléria:

  IMG_3977

  IMG_2000

  20180908_101244

  IMG_1999

  IMG_2001

  Foto_1

  20180906_181859_1

  Foto_4

  Foto_3

  20180907_142828

  20180907_134711

  foto 2_1

  20180907_140254

  20180907_135849


  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
  MailPošlite svoj príspevok

  Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

  Podmienky zverejnenia