Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Prečo sa registrovať na www.ucps.sk? NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  14.04.2013Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  1. Moje portfólio

  Moje portfólio predstavuje pracovný nástroj, prostredníctvom ktorého sa na našej stránke môžete rýchlejšie dostať k údajom, ktoré sú pre Vás relevantné. Vďaka Môjmu portfóliu Vám odpadne starosť s dennodenným manuálnym vyhľadávaním a sledovaním aktualizácii jednotlivých príspevkov na portáli, nových príspevkov od konkrétnych autorov a pod.

  Preto v období, keď sa časový faktor stáva významným determinantom aj pre vyhľadávanie a získavanie informácií na webe, ponúka portál www.ucps.sk svojim registrovaným používateľom vysoký stupeň personalizácie webovej stránky v podobe nástroja  „PORTFÓLIO”, ktorý sa zobrazí vo Vašom profile ako „Moje portfólio“.

  portfolio_odhlaseny

  „Moje portfólio” je centrálnym miestom, kde sa zobrazujú všetky položky, ktoré sledujete a ktoré sú pre Vás relevantné.

  portfolio_prihlaseny

  Vy si len jednoducho vyšpecifikujete sledované informácie (kliknutím na slovo „Pridaj“ pri konkrétnej záložke, priamo na prezeraných stránkach alebo v zozname oblastí, tém a autorov) a tieto sa potom automaticky zobrazia vo „Vašom” portfóliu na jednej z nasledovných kariet: „Moje kategórie“, „Moje oblasti“, „Moje témy“, „Moji autori“ a „Môj obsah“.

  oblasti

  obr3
  obr4

  obr5

  Ak v rámci zadefinovaných a uložených údajov preferujete iné poradie ako to, ktoré sa vytvára automaticky, jednotlivé položky môžete po kliknutí na „Upraviť“ ľubovoľne presúvať (hore alebo dole) a finálne znenie poradia položiek len potvrdíte kliknutím na „Uložiť“.

  obr6

  Ak sa rozhodnete niektorý sledovaný údaj z  „Vášho portfólia” odstrániť (napr. konkrétny článok, konkrétneho autora a pod.), môžete tak urobiť veľmi jednoducho: kliknete na červenú ikonku (symbol mínus) na konci riadka, v ktorom sa tento údaj nachádza, a následne svoje rozhodnutie o výmaze položky potvrdíte.

  Takto budete mať poruke vždy len tie informácie, ktoré Vás zaujímajú a sú pre Vás relevantné.

  2. Notifikácia prečítaných článkov

  Notifikácia prečítaných článkov je funkcionalitou, ktorej cieľom ke uľahčiť našim čitateľom orientáciu v stále pribúdajúcom obsahu. Ak našu stránku nesledujete pravidelne, časom sa môže stať, že stratíte prehľad o tom, čo ste už čítali a čo ešte nie. A aby ste neprišli o žiadne novinky a kvalitné články nezapadli prachom, využívajte notifikáciu prečítaných článkov.

  Odo dňa registrácie Vám náš server začne automaticky kontrolovať, ktoré články ste prečítali a ktoré ešte nie. V okamihu, ako na našu stránku pribudne nový článok, bude automatický označený ako neprečítaný.

  obr7

  Zoznam neprečítaných článkov nájdete aj vo Vašom portfóliu.

  porfolia_neprecitane_clanky_info

  Celkový počet neprečítaných článkov nájdete na vrchu položky Portfólio (51) a jednotlivý počet neprečítaných článkov Vám bude zobrazovaný aj vo Vašich kategóriách, oblastiach, témach, autoroch či obsahu. Nakoľko sa môže stať, že jeden článok má súčasne priradených viacero kategórií, súčet neprečítaných článkov (51) môže prevyšovať počet všetkých neprečítaných článkov.

  Po tom, čo takto označený článok prečítate (otvoríte), systém ho automaticky označí ako prečítaný a označenie „NEPREČÍTANÉ“ zmizne. Každý článok však máte možnosť označiť za prečítaný aj manuálne, a to ikonou pod jeho nadpisom,

  obr9

  alebo hromadne vo Vašom portfóliu.

  obr10

  3. Magister Officiorum (odborný časopis)

  Na našej stránke v sekcii MagOff nájdete prvý a druhý ročník tohto odborného časopisu, ktorý Vám prináša štúdie a odborné články z vedných odborov PRÁVO, POLITOLÓGIA, VEREJNÁ SPRÁVA od takých odborníkov vo svojich oblastiach, akými sú doc. JUDr. Jozef Čentéš PhD., Dr. Hendrik J. R. Kaptein, Mgr., Mgr. Ladislav Križan PhD., JUDr. Peter Pénzeš, LL.M., PHD., JUDr. Peter Potasch, PhD., JUDr. Peter Sepeši a iní. Tretí ročník MagOff bude vychádzať štvrťročne.

  magoff

  Články z časopisu Magister Officiorum nájdete aj na ASPI, EPI a BECK-online.

  4. Komentáre k príspevkom

  Ak Vás na našej stránke zaujal článok do takej miery, že k nemu chcete pridať svoj názor alebo pripomienku, pre registrovaných používateľov je pod článkom prístupná možnosť vložiť Komentár.

  Peter Sepeši    30. apríl 2012 16:10
  Stránky portálu www.UcPS.sk, ktoré používam často a nie sú prístupné z prvej stránky na 1 max 2 kliky si pridávam do sekcie \"Môj obsah\" prístupnej z titulky. Pozitívne hodnotím to, že po úpravách systému portálu ma systém drží na tom istom počítači pri použití toho istého prehliadača prihláseného až 5 dní od posledného prihlásenia, takže nemusím sa po každom vypnutí počítača prihlasovať znovu.
  + - Hodnotenie:0 Počet hodnotení:0
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
  MailPošlite svoj príspevok

  Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

  Podmienky zverejnenia