Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Príhovor JUDr. Lenky Praženkovej z otvorenia turnaja a ocenenie organizátorov podujatia NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  24.11.2018JUDr. Lenka Praženková (Spracoval: Ing. Simoneta Sepešiová )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Vážená pani doktorka Hanzelová,
  vážení hostia, milí kolegovia a priatelia,

  uplynulo 10 rokov od zrodenia krásnej myšlienky každoročne si pripomínať významnú osobnosť našej právnickej komunity a jej životný odkaz. Slušnosť, ľudskosť sú hodnoty, ktoré popri odbornosti, zásadovosti, priateľskosti, tolerancii a mnohých ďalších vlastnil pán Milan Hanzel. Tieto hodnoty sa z našej spoločnosti akosi vytrácajú, a preto význam tohto Memoriálu pána Milana Hanzela stále rastie ... 

  V dnešnej dobe sa už pomaly ľudia nestretávajú osobne, ale len vo virtuálnom svete, dnes si vybavujú účty cez médiá, cez súdy a pod. a pritom by stačilo naozaj začať slušne komunikovať, navzájom sa tolerovať, dodržiavať určené pravidlá, kritizovať uvážlivo ...

  Sila slova je totiž nesmierna. Mnohí si neuvedomujú až aká obrovská ...

  Slovo vie pohladiť, poláskať, ale aj veľmi zraniť, ublížiť, slovo vie zmeniť život na lepší, ale vie vám ho aj riadne zhoršiť, zničiť Vám odbornú prax, ale aj súkromie, slovo vás vie zdvihnúť zo zeme, ale aj na tú zem zraziť, slovo môže veľmi chýbať, keď neprichádza v pravý čas, ale aj byť navyše, ak je bez významu, či je ho priveľa alebo nie je vyslovené v správny čas ...

  Milan Hanzel svoje slová prirodzene vážil, kritiku viedol v slušnej, argumentačnej rovine a vedel počúvať... 
  Osobne mi je ľúto, že som sa pracovne s ním priamo nestretla a ticho závidím tým, ktorí toto šťastie mali ... 

  Tento memoriál je platforma, kde sa stretáva široká právnická komunita, kde je popri športovej aktivite aj priestor vzájomne podiskutovať, čo ja považujem za mimoriadne dôležité.

  Organizátorom preto do budúcnosti prajem veľa síl a držím palce, aby sa podarilo životný odkaz pána Milana Hanzela tlmočiť ďalším právnickým generáciám.

  Prajem úspešný turnaj, bez zranení a správajte sa fair play v zápasoch, ako aj vo svojej odbornej praxi.

  JUDr. Lenka Praženková
  predsedníčka Súdnej rady Slovenskej republiky


  "Všetci sme za jedno - za vládu spravodlivosti."

  "Iustitia regnorum fundamentum"

  Právnické povolania sú veľmi dôležitou súčasťou slovenskej spoločnosti a v týchto ťažkých časoch, keď spoločnosť veľmi citlivo vníma a posudzuje prácu právnikov všetkých profesií, ktorí významne vplývajú na uvažovanie i rozhodnutia občanov, podnikateľov, manažérov firiem, úradníkov i politikov, je potrebné, aby sme my právnici veľmi zodpovedne pristupovali nielen k plneniu svojich pracovných povinností, nášho profesionálneho poslania, ale boli vzorom aj v osobných hodnotových postojoch i v súkromnom živote.

  Buďme ako právnici vzorom pre slovenskú spoločnosť v poznaní a rešpektovaní pravidiel tých právnych ako aj etických a veďme svoje okolie k ich lepšiemu porozumeniu, uznaniu ich vyváženosti a napomáhajme k ich dodržiavaniu a vyžadovaniu. A ak zistíme, že niektoré pravidlá nie sú vyvážené, tak identifikujme nedostatok a aktívne pôsobme v tom smere, aby sa pravidlá upravili. To je súčasťou nášho poslania v právnom štáte.

  JUDr. Peter Sepeši
  za UčPS 

  UčPS venovala pamätné sklené sošky s venovaním na znak vďaky, úcty a rešpektu tým, ktorí už 10 rokov svojou podporou, osobnou prítomnosťou a obetou vytvárajú ducha podujatia a venujú to najcennejšie, svoj čas, energiu a dobro tomu, aby sa slovenská právnická obec aspoň na jeden deň cítila ako jedna veľká rodina a to bez ohľadu na to, kto akú právnickú profesiu vykonáva.

  ĎAKUJEME: 

  Ida HANZELOVÁ 

  Oskár BERECZK
  László BUDI
  Dodo HANZEL
  Ctibor KOŠŤÁL
  Tamás KOVÁCS
  Mario POTÚČEK
  Peter STRAKA

  UčPS venovala pamätné sklené medaile s poďakovaním členom a priateľom UčPS, ktorí svojou aktívnou účasťou v organizačnom výbore dlhodobejšie pomáhajú s organizáciou podujatia.

  medaila

  ĎAKUJEME: 

  Oliver BORI
  Maja KARÁCSONYIOVÁ
  Ladislav KRIŽAN
  Renáta MUNKOVÁ
  Lukáš PITEK
  Angela REČKOVÁ
  Jaroslav RYBÁNSKY
  Simoneta SEPEŠIOVÁ
  Marek SIVÁK
  Igor ŠUMICHRAST
  Michael VÁLEK


  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti