Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Reportáž UčPS o publikácii: Športové právo, JUDr. PhDr. Tomáš Gábriš, PhD., LL.M., MA. NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  16.03.2012Mgr. Matúš Huťka
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  resized__280x400_resized__281x400_sportove_pravoPublikácia Športové právo od autora JUDr. PhDr. Tomáša Gábriša, PhD., LL.M.,MA. sa zaoberá problematikou športového práva v slovenskom právnom poriadku a to so zreteľom na všetky príslušné odvetvia práva. Športové právo v súčasnosti nefiguruje ako samostatné právne odvetvie alebo samostatný vyučovací predmet na jednotlivých fakultách práva. Tomáš Gábriš publikuje prvú kompletnú monografiu v rámci oblasti športového práva na území Slovenskej republiky.

  Publikácia je rozdelená do viacerých častí, primerane podľa dôležitosti tej ktorej oblasti spoločenských vzťahov alebo vzťahu k príslušnému právnemu odvetviu. Publikácia podáva komplexný prehľad všetkých inštitucionálnych a právnych vzťahov v oblasti športu.

  V publikácii cítiť vysoké odborné vedomie autora v každej oblasti práva. Navyše je publikácia aj prakticky a zaujímavo napísaná. Každá z desiatich častí publikácie obsahuje niečo zaujímavé pre každého čitateľa a som presvedčený, že podstatne rozšíri vedomosť každého z nás, či už sa jedná o právnika, športovca, trénera alebo športového fanúšika.

  Autor v úvode ponúka všeobecný prehľad v rámci historického vývoja a zásad športového práva. Autor rovnako uvádza prehľad právneho základu športového práva na území Slovenskej republiky. V publikácii možno nájsť podobný prehľad jednotlivých organizácií činných v rámci športového práva. V prílohách sa nachádza ich kompletný menný zoznam.

  Prakticky pre všetkých športovcov autor popisuje ich právne postavenie a otázky ich zárobkovej činnosti ale aj daňovej povinnosti. Monografia opisuje zmluvné vzťahy v oblasti športu z pohľadu pracovného, občianskeho a obchodného práva. Rovnako autor popisuje aj základné práva a povinnosti všetkých športovcov.

  V časti o zodpovednosti autor analyzuje otázku nielen občianskoprávnej ale aj trestnoprávnej zodpovednosti. Veľmi zaujímavá otázka nielen v Slovenskej republike, kedy bude športovec občianskoprávne alebo trestnoprávne zodpovedný za zranenie spôsobené druhému športovcovi počas športového zápasu alebo prípravy na takýto zápas. V ďalšej časti publikácia obsahuje úpravu dopingu nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. V nadväznosti práve na kapitoly o dopingu a zodpovednosti, autor publikácie analyzuje aj procesnú stránku športového práva.

  Na záver je potrebné podotknúť, že publikácia Športové právo ponúka ucelený prehľad problematiky športového práva a zároveň predstavuje významný zdroj informácií z oblasti športového práva. Autor v nej veľmi zaujímavým spôsobom približuje a ponúka prehľad domácej i medzinárodnej právnej úpravy. Táto publikácia by mala byť povinnou súčasťou knižnice nielen každého športovca ale aj ďalších športových odborníkov ako športových lekárov, trénerov, advokátov a osôb, ktoré prichádzajú do kontaktu so športom a športovým právom. 

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti