Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Schválenie Slovenskou republikou iniciovanej novej medzinárodnej zmluvy o právach dieťaťa vo Valnom zhromaždení OSN NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  23.11.2011Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Protokol vytvára procedúru sťažností, umožňujúcu deťom alebo ich zástupcom, obrátiť sa na Výbor pre práva dieťaťa v prípade porušenia práv garantovaných Dohovorom o právach dieťaťa a jeho dvoma protokolmi o účasti detí v ozbrojených konfliktoch a o predaji detí, detskej prostitúcii a detskej pornografii.

  Dohovor o právach dieťaťa bola poslednou z deviatich hlavných medzinárodných zmlúv v oblasti ľudských práv, ktorá nemala mechanizmus sťažností. Jeho vytvorením bude výrazne posilnená ochrana práv dieťaťa na medzinárodnej úrovni.

  Schválenie protokolu 15. novembra 2011 je úspešným zavŕšením niekoľkoročnej iniciatívy koordinovanej Slovenskom prostredníctvom Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky. Na poste predsedu pracovnej skupiny zodpovednej za vypracovanie návrhu protokolu pôsobil slovenský diplomat Drahoslav Štefánek.

  Po formálnom akte schvaľovania v pléne Valného zhromaždenia OSN na konci roka 2011 bude protokol v priebehu roka 2012 otvorený na podpis a ratifikáciu. Predpokladom nadobudnutia účinnosti protokolu je ratifikácia minimálne desiatimi štátmi, čo sa vzhľadom na širokú podporu tohto projektu očakáva v krátkom čase.

  Zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí SR

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti