Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Smútočná správa NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  05.11.2021Zuzana Zajíčková, Oliver Pravda a UčPS tím
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  "Ďušana som osobne spoznal pri zakladaní hráčskej asociácie. Rozmýšľali sme o tom, kto by mal zastávať pozíciu ambasádora SIHPA, a členovia výkonného výboru, aktívni hráči, sa jednohlasne zhodli na jeho mene. Odvtedy som s Dušanom strávil veľmi veľa času, precestovali sme spolu celé Slovensko ked sme navštevovali jednotlivé kluby a hráčov. Časom mi bolo jasné, prečo to hlasovanie o ambasádorovi SIHPA dopadlo ako dopadlo. Ceco mal neopakovateľné čaro osobnosti a ľudia ho mali veľmi radi. Bola to osobnosť. Nikdy nezabudnem na jeho iskru v očiach, typický smiech od srdca a úsmev. Trávili sme spolu aj voľný čas, bol to športovec od kosti a mal rád dobrú spoločnosť. O to viac mi je ľúto, čo sa stalo, stále tomu nemôžem uveriť. Keby sme mali nejaké indície, že niečo nie je v poriadku, ktokoľvek z okruhu jeho kamarátov by mu veľmi rád pomohol. Je mi to neskutočne ľúto a je to obrovská strata pre veľmi veľa ľudí. Moje myšlienky sú najmä s jeho maminou, babkou Irmuškou a Ivom Ďurkovičom s ktorým rozbehli hokejový klub Bratislava Capitals. Cecíšku, odpočívaj v pokoji kamarát."

  Oliver Pravda, prezident a zakladateľ hráčskej asociácie SIHPA

  Dušan bol syn Dušana Pašeka, Ceca, ktorý tiež odišiel v mladom veku a dodnes nie je jasné, čo bolo skutočnoou príčinou jeho smrti. Dušan bol napriek nečakanej strate otca v detskom veku húževnatý a veselý mladý muž s neodmysliteľným šibalským úsmevom a mnohí si ho pamätáme ako hokejistu a po skončení športovej kariéry aj ako funkcionára. Vzdelával sa, aby bol dobrý manažér, pracoval na klubovej úrovni a pôsobil ako ambasádor SIHPA, Slovenskej asociácie hráčov ľadového hokeja. Zúčastnil sa aj konferencie Šport a právo 2016, organizovanej UčPS, aktívne pôsobil v hokejovom hnutí a uvažoval aj o možnosti kandidovania za prezidenta SZĽH, považoval to za svoju povinnosť, ako odkaz po svojom otcovi, ktorý bol prezidentom SZĽH v rokoch 1997 až do svojej predčasnej smrti v roku 1998. Žiaľ, už sa mu tento sen nesplní.
  Stojíme v tejto ťažkej chvíli pri Dušanovej rodine, pri všetkých jeho blízkych.
  Spomíname a nezabudneme.


  WhatsApp_Image_2021_11_05_at_18.17.09

  WhatsApp_Image_2021_11_05_at_18.19.56

  PHOTO_2021_11_05_18_19_15

  WhatsApp_Image_2021_11_05_at_18.15.22

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti