Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Športový kongres v rámci 13. ročníka ČSOB Bratislava Marathon 2018 NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  26.02.2018 UčPS tím
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  13. ročník bratislavského mestského maratónu - ČSOB Bratislava Marathon 2018 sa uskutoční v dňoch 07. a 08. apríla 2018. Súčasťou programu je i Športový kongres, ktorý sa bude konať dňa 6. apríla 2018 v priestoroch hotela Sheraton Bratislava.

  Organizátorom kongresu je spoločnosť BE COOL, patronát nad ním prevzal Slovenský atletický zväz a jeho komisia behov organizovaných mimo dráhu a odborným garantom je Učená právnická spoločnosť, o. z.

  Základné témy kongresu budú športová legislatíva, digitalizácia v športe, šport a doping, dobrovoľníctvo v športe a mnohé iné. Každý klub združený v Slovenskom atletickom zväze má nárok na jedného bezplatného účastníka, ďalší zaplatí poplatok 20 eur.

  Za poplatok 40 eur sa na kongrese môžu zúčastniť i nečlenovia SAZ a aj záujemcovia z radov organizátorov bežeckých podujatí a verejnosti.  

  Na kongrese bude na tému organizácie ME 2017 v krose prednášať prezident SAZ Peter Korčok, riaditeľka sekcie legislatívno-právnej Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Žaneta Surmajová poinformuje o novinkách v športovej legislatíve, prokurátor Peter Sepeši bude mať prednášku na tému novely Zákona o športe, jeho kolega Peter Mihál o organizovaní športových podujatí a vedúci oddelenia IT na Slovenskom futbalovom zväze Ján Letko pohovorí o digitalizácii v športe. Advokát a bývalý výborný slovenský plavec Marcel Blažo rozoberie tému ochrany osobných údajov a jeho kolega Igor Šumichrast si pripravuje príspevok o dobrovoľníctve v športe s akcentom na prípravu zmlúv.

  Ďalšími vzácnymi hosťami kongresu sú aj riaditeľka Antidopingovej agentúry SR Žaneta Csáderová a bezpečnostný manažér SFZ Peter France, ktorý bude prednášať na tému, akú úlohu má hlavný organizátor a bezpečnostný manažér na športovom podujatí. Kongres bude moderovať vysokoškolský pedagóg, člen Učenej právnickej spoločnosti o. z. a bývalý generálny riaditeľ sekcie štátnej starostlivosti o šport MŠVVaŠ SR Ladislav Križan.

  Na záver kongresu sa uskutoční slávnostný galavečer, ktorý oficiálne otvorí 13. ročník ČSOB Bratislava Marathon 2018.  

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti