Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Víťazom III. ročníka Memoriálu Milana Hanzela sa stalo priateľstvo, férovosť, spolupráca a tímový duch NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  21.11.2011Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Posolstvo a dojmy, ktoré priniesli predchádzajúce ročníky Memoriálu jeho účastníkom, predstavujú hodnotu, ktorá podporila jeho organizátorov v zámere, aby sa toto podujatie stalo pravidelnou súčasťou života právnickej komunity. Stále sa zvyšujúci záujem o podujatie vnímame ako dôkaz toho, že odkaz a posolstvo Milana Hanzela i spôsob, ako si ich pripomíname, právnická obec doma i u našich blízkych susedov vníma pozitívne.

  III. ročník Memoriálu Milana Hanzela sa aj tento rok skončil víťazstvom všetkých účastníkov športovej časti a taktiež hostí, ktorí prišli vzdať úctu spomienke a pripomenúť si nášho kolegu a priateľa Milana Hanzela.

  Memoriál slávnostne otvorili príhovormi Ladislav Tichý, prvý námestník generálneho prokurátora Slovenskej republiky; Sódor István, zástupca kolegov z prokuratúry Maďarskej republiky; Roman Smělý, zástupca štátnych zastupcov Českej republiky; Ida Hanzelová (sudkyňa a predsedníčka správneho kolégia Najvyššieho súdu SR) manželka neb. Milana Hanzela a Peter Haňdiak – advokát, zakladajúci člen a člen Rady občianskeho združenia Učená právnická spoločnosť.

  Česť pamiatke Milana Hanzela prišli vzdať okrem ďalších vzácnych hostí z rodiny, priateľov a kolegov Milana Hanzela z celého Slovenska, aj kolegovia prokurátori z Maďarskej republiky a českí kolegovia zo štátnych zastupiteľstiev z Českej republiky.

  Na právnickom futsalovom turnaji sa tento rok okrem stálych slovenských účastníkov (advokáti, exekútori, notári, prokurátori a sudcovia) zúčastnili aj dvaja nováčikovia turnaja, a to družstvo právnikov (štátni zástupcovia) Českej republiky a družstvo vysokoškolských učiteľov (pod hlavičkou PEVŠ Bratislava), ktorí sa predstavili aj ako výborní športovci - futsalisti, keď po víťazstve v skupine jednoznačne zdolali aj víťazov predchádzajúcich Memoriálov – prokurátorov SR.

  Športová časť aj tento rok prebiehala korektne v duchu fair-play bez jediného vylúčeného hráča. Zápasy sa odohrávali pod vedením skúsených ligových futsalových rozhodcov p. Milana Hanzela (menovec neb. M. Hanzela, pozn.) a p. Pavla Čermáka, ktorým patrí naša vďaka.

  Pred stretnutiami o umiestnenie prebehla tak, ako minulý rok, súťaž o právnického kráľa strelcov na rok 2011 (streľba na bránku zo vzdialenosti 9 m), ktorá bola tento rok doplnená aj súťažou o detského kráľa strelcov (streľba detí do 10 rokov na bránku s detským brankárom zo vzdialenosti 6 m). Na minulých dvoch ročníkoch sme si všimli, že sa na Memoriáli spolu so svojimi rodičmi zúčastnili aj viacerí ”juniori”, preto sme tento rok aj týmto spôsobom chceli venovať pozornosť aj našim nástupníkom. Taktiež sme zabezpečili detský kútik s profesionálnou starostlivosťou slečny Andrey Nagyovej, za čo jej týmto srdečne ďakujeme.

  Pozitívnu športovú atmosféru v hale po celý deň udržiaval s dávkou citu a profesionality Mário Porubec - športový redaktor televízie TA3, ktorý spoločne so športovými aktérmi významne prispel ku gradácii športovej časti podujatia finálovým zápasom, v ktorom sa stretli družstvá prokurátorov SR a vysokoškolských učiteľov.

  Víťazom III. ročníka Memoriálu Milana Hanzela sa stalo družstvo vysokoškolských učiteľov, ktoré vo finálovom zápase predviedlo výborný výkon a zvíťazilo nad prokurátormi SR jednoznačne 5:1.

  Na podujatí bol právnickej verejnosti predstavený aj nový odborný časopis Učenej právnickej spoločnosti – Magister Officiorum, ktorého prvé tlačené vydanie sa dostalo medzi právnikov práve na Memoriáli. Časopis Magister Officiorum bude vychádzať raz za dva mesiace v tlačenej i elektronickej verzii (formáty PDF i HTML) a na svojich stránkach bude poskytovať štúdie z vedných odborov PRÁVO a POLITOLÓGIA. Snahou redakcie bude zabezpečiť čitateľom aktuálne informácie z oboch vedných odborov vždy, keď to bude možné a uverejňovať aj príspevky majúce prierezový charakter. Bližšie predstavenie nového časopisu pripravujeme v najbližších dňoch.

  Po skončení športovej časti pokračovalo podujatie krstom monografie „Športové právo JUDr. PhDr. Tomáša Gábriša, PhD., LLM, MA, pričom dielo sa krstilo naozaj originálnym a športovým spôsobom – mokrým reprezentačným futsalovým dresom Petra Sepešiho, v ktorom hrala slovenská reprezentácia v roku 1998 na MS v Mexiku proti Brazílii, Rusku a Angole - vyžmýkanými kvapkami „potu”. V rámci krstu knihy sa po predstavení autora a jeho diela prihovoril k právnickej obci aj prezident Slovenského futbalového zväzu pán Ján Kováčik, ktorý poukázal na význam práce právnikov pre spoločnosť i pre šport, osobitne pre futbal a poďakoval všetkým právnikom, ktorí svojou odbornou prácou pomáhajú slovenskému športu v jeho každodennom živote.

  Následne boli účastníkom turnaja odovzdané z rúk Ladislava Tichého a Petra Haňdiaka ceny pre družstvá, ktoré sa umiestnili na stupňoch víťazov ako i individuálne ocenenia (Najlepší brankár, Najlepší strelec, Najlepší hráč turnaja, Fair play jednotlivec) a na záver vyhodnotenia prevzalo víťazné družstvo vysokoškolských učiteľov z rúk pani Idy Hanzelovej Putovný pohár.

  Podujatie po skončení športovo – spoločenskej časti v ŠH Pasienky následne pokračovalo posedením v reštaurácii Grémium až do neskorých večerných hodín a prebiehalo v družnej debate anglicko - nemecko - maďarsko - česko - slovensky s kolegami z Česka a Maďarska.

  Veľká vďaka patrí aj sponzorom Memoriálu Milana Hanzela, ktorí okrem samotných organizátorov výraznou mierou prispeli k finančnému, ako i vecnému a organizačnému zabezpečeniu podujatia.

  Novým partnerom podujatia sa stal Slovenský futbalový zväz, ktorý si uvedomuje dôležitú rolu právnikov v slovenskej spoločnosti, slovenský futbal nevynímajúc. SFZ podporil naše podujatie okrem iného aj tým, že venoval do cien tri reprezentačné dresy Mareka Hamšíka, reprezentačný set s dresom Miroslava Karhana, dve futbalové lopty, brankárske rukavice a ďalšie hodnotné vecné ceny, z ktorých mali radosť ako dospelí účastníci, tak i juniori. Podujatie podporil svojou osobnou účasťou aj prezident SFZ Ján Kováčik.

  O pitný režim športovcov sa tak, ako po minulé dva ročníky postarala firma Kofola, ktorá dodala pre našich športovcov svoje najlepšie produkty - stolovú vodu Rajec, Vineu a čapovanú Kofolu. Ďalšie nápoje dodala na stoly Memoriálu firma KON-RAD (Pavol Konštiak). O výdatnú a chutnú stravu športovcov i hostí sa postarali tak, ako prvé dva roky spoločnosť GREMIUM (Patrik Poethe) a Oskár Bereczk. Krásnu kyticu pre pani Hanzelovú a spomienkovú ikebanu s vkusom a citom pripravili v Kvetinárstve Hydroflóra (Roman Šembera). Financovanie nákladov podujatia bolo zabezpečené aj vďaka finančnému príspevku od firmy Auxerre a osobnému príspevku Jána Kováčika (SFZ). Významným zdrojom na úhradu nákladov Memoriálu boli aj tento rok finančné príspevky od kolegov a priateľov Milana Hanzela, ako aj sympatizantov tohto podujatia a tiež príspevky členov Rady UčPS.

  Veľká vďaka patrí aj C. H. Beck, s. r. o., ePredpisy, s. r. o., Iura Edition, spol s. r. o., a S-EPI, s. r. o., ktoré sú dôležitými producentmi elektronických systémov právnych informácií, ako aj právnickych publikácií pre slovenský i český právny priestor. Pre účely Memoriálu venovala každá z firiem ročný bezplatný prístup do svojho elektronického systému právnych informácií (firma ePredpisy, s. r. o. pre každého člena zúčastneného družstva). Podujatie významne podporilo aj vydavateľstvo Eurokódex, ktoré venovalo víťazom veľké množstvo zaujímavých publikácií pre právnikov.

  Všetkým sponzorom, darcom/prispievateľom ďakujeme za ich osobnú, vecnú, finančnú ale i mentálnu podporu podujatia.

  Osobitné poďakovanie patrí celému organizačnému výboru podujatia, ktorý sa vo svojom voľnom čase bez nároku na odmenu angažovane a so srdcom postaral o všetko potrebné, aby sa účastníci a hostia cítili na podujatí komfortne a ako doma.

  Učená právnická spoločnosť myslela aj na tých, ktorí sa z rôznych dôvodov nemohli osobne zúčastniť tohto podujatia, pričom im priniesla možnosť zúčastniť sa ho na diaľku prostredníctvom on-line prenosu prebiehajúceho na úvodnej stránke ucps.sk. Učená právnická spoločnosť má v pláne aj do budúcnosti prinášať svojim priaznivcom a čitateľom pravidelné živé prenosy zo zaujímavých podujatí, ktoré sa svojim obsahom dotýkajú ako profesionálneho, tak i voľnočasového života právnickej obce.

  Veríme, že naša úprimná snaha o dobrú vec sa stretne u všetkých, ktorí mali česť a šťastie poznať JUDr. Milana Hanzela, CSc., s pozitívnou odozvou, a že III. ročník Memoriálu Milana Hanzela aj vďaka Vašej aktívnej účasti, či už ako divákov, hostí alebo ako hráčov, sa stane základom pre vytvorenie hodnotnej tradície.

  Fotogaléria

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti