Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Vyhlášky upravujúce lekárske prehliadky športovcov a zoznam zakázaných látok a metód v športe boli publikované v elektronickej Zbierke zákonov  NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  12.01.2016 Ladislav Kováč
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač


  V elektronickej Zbierke zákonov SR na portáli Slov-lex bola pod číslom 17/2016 Z. z. zverejnená vyhláška Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovuje zoznam zakázaných látok a zakázaných metód na účely dopingu v športe. Prijatie tejto vyhlášky predpokladalo splnomocňovacie ustanovenie § 100 ods. 1 písm. d) zákona č. 440/2015 Z. z. o športe a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Kompletný zoznam zakázaných látok obsahuje Príloha k Vyhláške, pričom jednotlivé látky rozdeľuje na trvalo zakázané látky a zakázané metódy a na látky a metódy zakázané počas súťaže.

  Zároveň bola zverejnená aj vyhláška Ministerstva školstva vedy výskumu a športu SR č. 51/2016 Z. z., ktorou sa stanovujú zdravotné výkony, ktoré sú súčasťou lekárskej prehliadky športovcov, ktorú vykonáva lekár so špecializáciou v odbore telovýchovné lekárstvo. Jednotlivé zdravotné výkony, ktoré sú uvedené v tejto vyhláške sú rozdelené v závislosti od toho, či sa jedná o lekársku prehliadku vrcholového športovca alebo talentovaného športovca. Rozdiely sú však minimálne. Prijatie tejto vyhlášky bolo takisto predpokladané splnomocňovacím ustanovením § 100 ods. 2 zákona o športe.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti