Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Výroky a myšlienky z DVOJ-konferencie 2021 NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  10.11.2021JUDr. Marcel Blažo
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač
  Program konferencie "ŠPORT a MÉDIÁ 2021"
  27. októbra 2021 (streda)

  Moderátori: Martin Čánik, Róbert Kotian a Juraj Čurný


  Motto konferencie Šport a médiá 2021:
  „Cieľom argumentácie alebo diskusie by nemalo byť víťazstvo, ale pokrok.”
  /Joseph Joubert/


  Program konferencie "ŠPORT a PRÁVO 2021"
  28. októbra 2021 (štvrtok)

  Moderátor: Martin Čánik, Róbert Kotian a Juraj Čurný

  Motto konferencie Šport a právo 2021:
  „Cieľom argumentácie alebo diskusie by nemalo byť víťazstvo, ale pokrok.”
  (Joseph Joubert) 

  Úvodné príhovory

  • pán Peter Sepeši ako zástupca hlavného organizátora Učenej právnickej spoločnosti okrem iného s ohľadom na aktuálnu pandemickú dobu konštatoval, že Konferencie majú význam, predovšetkým prezenčne, ako prvok spolupráce, komunikácie a diskusie za účelom vyjasnenia si postojov či niekedy aj prípadných až nedorozumení prameniacich z nedostatku a obmedzenia priestoru pre diskusie a ďalej vyslovil myšlienku, že sa ak sú zákony, predpisy “zlé”, je potrebné v diskusiách vyhodnotiť všetko čo sa týka konštatovania niekoho, že zákon či predpis je “zlý” a na základe analýzy pracovať na zmenách a úpravách zákonov a predpisov a nie len z dôvodu, že podľa názoru niekoho je zákon, predpis “zlý”, sa tento zákon alebo predpis nebude dodržiavať.
   Celé úvodné slovo Petra Sepešiho si môžete prečítať na stránke UčPS: https://beta.ucps.sk/uvodne-slovo-petra-sepesiho
  • pán Ján Kováčik, prezident SFZ ako zástupca hlavného partnera Konferencie, ktorým bol Slovenský futbalov zväz na pozadí situácie zápasu Slovanu Bratislava a Spartaku Trnava poukázal na to, že pravidlá sú vždy dôležité a súčasná situácia (dôsledky zápasu) sa musí vyriešiť podľa prijatých noriem a pravidiel, s ktorými tí, ktorí ich prijali sami súhlasili v čase pohody, kedy si určili pravidlá a normy podľa ktorých hodlali riešiť veci aj v čase nepohody a teda, aby sa všetko okolo dôsledkov zápasu a neštastnej situácie riešilo podľa týchto platných noriem a pravidiel a aby sa tieto pravidlá a normy neohýbali.
  • pán Ivan Husár, štátny tajomník pre šport MŠVVaŠ SR poďakoval za pozvanie Učenej právnickej spoločnosti a uviedol, že sa de facto stal štátnym tajomnikom pre šport aj vďaka ľuďom okolo Učenej právnickej spoločnosti, ktorí mu v minulých rokoch priniesli znalosť získavanú okrem iného aj prostredníctvom účasti na predchádzajúcich ročníkoch na Konferencie Šport a právo. Z prostredia Učenej právnickej spoločnosti vyšlo mnoho ľudí odborníkov, ktorých si váži a zabezpečili to, že šport má dnes pravidlá, ktoré on a jeho spolupracovníci na MŠVVaŠ SR chcú len vylepšiť. Uviedol, že politika a šport sú tak veľmi previazané, a pritom to je len úplne malý segment politiky štátu, kedysi síce vedel, že to tak je, ale že až natoľko, pochopil až pri výkone funkcie štátneho tajomníka pre šport.  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti