Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
     Autori     Mgr. Igor Šumichrast

Zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov

resized__150x150_zatknutie2

Ústavným zákonom prijatým Národnou radou Slovenskej republiky dňa 26.07.2012 sa zmenila súčasná ústavná úprava trestnoprávnej imunity poslancov Národnej rady Slovenskej republiky.

Čítajte viac...

Charles Taylor bol odsúdený na 50 rokov väzenia

charles_taylor

Charles Taylor, Libérijský prezident v rokoch 1997 - 2003, je prvý africký prezident, ktorý čelil obvineniu z vojnových zločinov. 31 apríla 2004 Špeciálny súd pre Sierru Leone rozhodol, že postavenie Taylora ako bývalého prezidenta nemôže zabrániť tomu, aby bol stíhaný pred medzinárodným súdom. 

Čítajte viac...

Výsledky volieb sudcov do Súdnej rady Slovenskej republiky

sudca

Dňa 29.05.2012 sa uskutočnili voľby 8 členov Súdnej rady Slovenskej republiky sudcami. Novými zástupcami sudcov v Súdnej rade sa stanú: Peter Straka, Rudolf Čirč, Milan Ďurica, Ján Vanko, Imrich Volkai, Igor Burger, Dana Bystrianská a Jana Bajánková.Ôsmi zvolení členovia rady uspeli spomedzi 22 kandidátov, ďalší dvaja sa kandidatúry vzdali ešte pred voľbami. Na voľbách sa zúčastnilo 1 160 z 1 334 sudcov, ktorí odovzdali 1152 platných hlasov.

Čítajte viac...

V Premier League a Football League bude za rasizmus hroziť koniec zmluvy

resized__225x150_stadion

„Rasistická urážka môže byť od budúcej sezóny pre hráčov v Anglicku závažným porušením pracovnej disciplíny, ktoré môže mať za následok aj prepustenie z pracovného pomeru,“ vyjadril sa Gordon Taylor, výkonný riaditeľ Asociácie profesionálnych futbalistov (PFA). Taylor sa snaží, aby za týmto účelom boli vykonané zmeny vo všetkých zmluvách futbalistov hrajúcich v Premier League a Football League.

Čítajte viac...

Česká republika má Etický kódex úradníkov a zamestnancov verejnej správy

resized__150x150_paragraf_II

Vláda Českej republiky schválila Etický kódex úradníkov a zamestnancov verejnej správy. Za jeho nedodržanie síce nehrozia sankcie, no môže mať vplyv na určenie osobného hodnotenia úradníkov. Etický kódex je súčasťou protikorupčných opatrení, ktoré chystá česká vláda. Svojim obsahom nadväzuje na základné práva a povinnosti uvedené v zákonníku práce a pracovnom poriadku úradníkov.

Čítajte viac...

Chov nebezpečných zvierat v zmysle vyhlášky Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky z 26. apríla 2012

zviera

Dňa 15. mája 2012 nadobudla účinnosť vyhláška Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky z 26. apríla 2012 o chove nebezpečných živočíchov (druhy, ktoré vzhľadom na svoje biologické vlastnosti majú osobitné nároky a môžu ohroziť život a zdravie človeka, napr.: pavúky, šťúry, žraloky, rohatky, jedovaté druhy plazov, šelmy a iné).

Čítajte viac...

FALOŠNÉ LIEKY – NENECHAJTE SA OKLAMAŤ! (DOPLNENÉ)

lieky

V medzinárodnej policajnej operácii trvajúcej niekoľko mesiacov pod vedením španielskej Guardia Civil, Murcia, koordinovanej Europolom, vrátane spolupráce kompetentných orgánov z Veľkej Británie a Cypru, bolo zatknutých v mesiaci marec tohto roku 6 osôb a viac ako 300 000 dávok falošných liekov.

Čítajte viac...

Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky začalo zverejňovať ročné štatistické výkazy sudcov.

sudca

Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky (MS SR) začalo zverejňovať ročné štatistické výkazy sudcov. Na web stránke MS SR budú postupne pribúdať ročné štatistické výkazy jednotlivých sudcov.

Ročný štatistický výkaz sudcu vyhotovuje každoročne predseda súdu, a to k 31. marcu. Do 30. apríla má byť zverejnený na web stránke MS SR.

Čítajte viac...

Iura Edition - Súbor platných právnych predpisov v tzv. lístkovniciach

iura_edition

Učená právnická spoločnosť Vám pravidelne prináša zaujímavé informácie o produktoch partnerov, s ktorými podpísala Memorandá o spolupráci. Našim cieľom je priniesť nielen svojim členom, ale i celej odbornej právnickej verejnosti dôležité a praktické informácie o službách či produktoch, ktoré predstavujú neoceniteľnú pomôcku pri riešení odborných pracovných i súkromných záležitostí.

Tento raz pokračujeme článkom o produkte spoločnosti Iura Edition„Súbor platných právnych predpisov“, ktorý predstavuje praktický nástroj vo forme lístkovníc pre sudcov, advokátov, exekútorov, notárov, prokurátorov, či iných právnikov.

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti