Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
     Autori     Igor Šumichrast
avatar

Mgr. Igor Šumichrast

PencilPridaj medzi mojich autorov
Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
Všetci autori
„ I would rather die on my feet than to live on my knees. “

Vzdelanie

Názov Rok Odbor
Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave 2006 - 2011 právo

Doplnkové vzdelanie

Názov Rok Odbor

Študijný pobyt

Miesto pobytu (inštitúcia) Trvanie Rok Účel/Cieľ
Summer School on ICT Law in Pécs júl (v trvaní 40 hod) 2010 prehĺbenie vedomostí v oblasti počítačového, mediálneho a komunikačného práva z medzinárodného pohľadu

Jazykové znalosti

Jazyk Úroveň Certifikáty
anglický jazyk aktívne
nemecký jazyk pasívne

Zamestnanie

Zamestnávateľ Rok Pozícia
Advokát 2015 - súčasnosť advokát
Garant partner legal, s. r. o. september 2011 - 2014 advokátsky koncipient
Učená právnická spoločnosť október 2009 - súčasnosť tvorba internetového portálu ucps.sk, člen Správnej rady
Prvé slovenské neziskové centrum jún 2010 - 2014 tvorba internetového portálu: Centrálny portál pre neziskový sektor - 1snsc.sk, správca serveru, odborný garant modulu Odmeňovanie
Transparency International Slovensko jún 2009 - október 2009 právny asistent Právnej protikorupčnej poradne TIS, pracovná náplň: vybavovanie podnetov od občanov na orgány štátnej správy a územnej samosprávy so zameraním na korupciu

Projekty

Názov Rok Úloha v projekte
www.ucps.sk 2010 - súčasnosť správca serveru, správa obsahovej náplne, zabezpečenie funkcionality serveru
www.itretisektor.sk 2013 - 2014 správca serveru, správa obsahovej náplne, zabezpečenie funkcionality serveru
www.isamosprava.sk 2011 - 2014 správca serveru, správa obsahovej náplne, zabezpečenie funkcionality serveru

Publikácie

Druh Názov diela/časti Zdroj/vydavateľ Rok Číslo Strany
Iné Protikorupčný manuál TIS 2010 – spoluautor Transparency International Slovensko 2010 51

Zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov

resized__150x150_zatknutie2

Ústavným zákonom prijatým Národnou radou Slovenskej republiky dňa 26.07.2012 sa zmenila súčasná ústavná úprava trestnoprávnej imunity poslancov Národnej rady Slovenskej republiky.

Čítajte viac...

Charles Taylor bol odsúdený na 50 rokov väzenia

charles_taylor

Charles Taylor, Libérijský prezident v rokoch 1997 - 2003, je prvý africký prezident, ktorý čelil obvineniu z vojnových zločinov. 31 apríla 2004 Špeciálny súd pre Sierru Leone rozhodol, že postavenie Taylora ako bývalého prezidenta nemôže zabrániť tomu, aby bol stíhaný pred medzinárodným súdom. 

Čítajte viac...

Výsledky volieb sudcov do Súdnej rady Slovenskej republiky

sudca

Dňa 29.05.2012 sa uskutočnili voľby 8 členov Súdnej rady Slovenskej republiky sudcami. Novými zástupcami sudcov v Súdnej rade sa stanú: Peter Straka, Rudolf Čirč, Milan Ďurica, Ján Vanko, Imrich Volkai, Igor Burger, Dana Bystrianská a Jana Bajánková.Ôsmi zvolení členovia rady uspeli spomedzi 22 kandidátov, ďalší dvaja sa kandidatúry vzdali ešte pred voľbami. Na voľbách sa zúčastnilo 1 160 z 1 334 sudcov, ktorí odovzdali 1152 platných hlasov.

Čítajte viac...

V Premier League a Football League bude za rasizmus hroziť koniec zmluvy

resized__225x150_stadion

„Rasistická urážka môže byť od budúcej sezóny pre hráčov v Anglicku závažným porušením pracovnej disciplíny, ktoré môže mať za následok aj prepustenie z pracovného pomeru,“ vyjadril sa Gordon Taylor, výkonný riaditeľ Asociácie profesionálnych futbalistov (PFA). Taylor sa snaží, aby za týmto účelom boli vykonané zmeny vo všetkých zmluvách futbalistov hrajúcich v Premier League a Football League.

Čítajte viac...

Česká republika má Etický kódex úradníkov a zamestnancov verejnej správy

resized__150x150_paragraf_II

Vláda Českej republiky schválila Etický kódex úradníkov a zamestnancov verejnej správy. Za jeho nedodržanie síce nehrozia sankcie, no môže mať vplyv na určenie osobného hodnotenia úradníkov. Etický kódex je súčasťou protikorupčných opatrení, ktoré chystá česká vláda. Svojim obsahom nadväzuje na základné práva a povinnosti uvedené v zákonníku práce a pracovnom poriadku úradníkov.

Čítajte viac...

Chov nebezpečných zvierat v zmysle vyhlášky Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky z 26. apríla 2012

zviera

Dňa 15. mája 2012 nadobudla účinnosť vyhláška Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky z 26. apríla 2012 o chove nebezpečných živočíchov (druhy, ktoré vzhľadom na svoje biologické vlastnosti majú osobitné nároky a môžu ohroziť život a zdravie človeka, napr.: pavúky, šťúry, žraloky, rohatky, jedovaté druhy plazov, šelmy a iné).

Čítajte viac...

FALOŠNÉ LIEKY – NENECHAJTE SA OKLAMAŤ! (DOPLNENÉ)

lieky

V medzinárodnej policajnej operácii trvajúcej niekoľko mesiacov pod vedením španielskej Guardia Civil, Murcia, koordinovanej Europolom, vrátane spolupráce kompetentných orgánov z Veľkej Británie a Cypru, bolo zatknutých v mesiaci marec tohto roku 6 osôb a viac ako 300 000 dávok falošných liekov.

Čítajte viac...

Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky začalo zverejňovať ročné štatistické výkazy sudcov.

sudca

Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky (MS SR) začalo zverejňovať ročné štatistické výkazy sudcov. Na web stránke MS SR budú postupne pribúdať ročné štatistické výkazy jednotlivých sudcov.

Ročný štatistický výkaz sudcu vyhotovuje každoročne predseda súdu, a to k 31. marcu. Do 30. apríla má byť zverejnený na web stránke MS SR.

Čítajte viac...

Iura Edition - Súbor platných právnych predpisov v tzv. lístkovniciach

iura_edition

Učená právnická spoločnosť Vám pravidelne prináša zaujímavé informácie o produktoch partnerov, s ktorými podpísala Memorandá o spolupráci. Našim cieľom je priniesť nielen svojim členom, ale i celej odbornej právnickej verejnosti dôležité a praktické informácie o službách či produktoch, ktoré predstavujú neoceniteľnú pomôcku pri riešení odborných pracovných i súkromných záležitostí.

Tento raz pokračujeme článkom o produkte spoločnosti Iura Edition„Súbor platných právnych predpisov“, ktorý predstavuje praktický nástroj vo forme lístkovníc pre sudcov, advokátov, exekútorov, notárov, prokurátorov, či iných právnikov.

Čítajte viac...

Britský študent biológie zatknutý za rasistický tweet

muamba_Zdroj_metro.co.uk

V južnom Walese bol zatknutý 21-ročný Liam Stacey, študent biológie na Swansea University za to, že sa na sociálnej sieti Twitter rasisticky vyjadril na adresu hospitalizovaného futbalistu Fabricea Muambu.
Pripomíname, že futbalista Boltonu Wanderers Fabrice Muamba skolaboval počas sobotňajšieho štvrťfinále FA Cupu. Život mu zachránil len rýchly lekársky zásah.

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
MailPošlite svoj príspevok

Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

Podmienky zverejnenia