Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Podporte zachovanie 2 % dane

resized__200x150_2_percentaPomôžte nám presadiť zjednodušenie a zastabilizovanie asignácie dane. Venujte pár sekúnd petícii k 2 %. Prepošlite ju tiež Vašim kolegom, dobrovoľníkom, klientom... 

Čítajte viac...

Zajtra je na programe 33. schôdze NR SR aj skrátenie koncipientskej praxe

17.03.2014NR SR (Spracoval: Bc. Lukáš Pitek )   |  Rýchla aktualita

NR_SRCelkovo šesť návrhov na zmenu či doplnenie Ústavy SR je na programe 33. schôdze Národnej rady SR.

Jej začiatok zvolal predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD) na utorok (18. 3.) popoludní. 

Čítajte viac...

Pozvánka na odborný seminár a VII. ročník medzinárodného šachového turnaja pod názvom Advokát Chess Open Bratislava 2014 s podtitulom Ad Honorem JUDr. Júliusa Kozmu

14.03.2014SAK (Spracoval: JUDr. Peter Sepeši )   |  Rýchla aktualita

resized__225x150_SachSlovenská advokátska komora si chce aj v tomto roku pripomenúť prijatie zákona o advokácii č. 132/1990 Zb. zorganizovaním odborného seminára a VII. ročníka medzinárodného šachového turnaja pod názvom Advokát Chess Open Bratislava 2014 s podtitulom Ad Honorem JUDr. Júliusa Kozmu.

Šachový turnaj je sprievodným podujatím Dňa advokácie 2014.

Čítajte viac...

Súdny spor a učasť vedľajšieho účastníka alebo “občianskeho” zástupcu v kontexte budovania právneho štátu.

caj_salkaSlovenský syndikát novinárov a Spolok právnikov a priateľov práva v spolupráci so Slovenskou advokátskou komorou pozývaju na Slovenské právnické fórum. Témou odborného seminára č. 1 spojeného s diskusiou a tlačovou konferenciou bude: Súdny spor a učasť vedľajšieho účastníka alebo “občianskeho” zástupcu v kontexte budovania právneho štátu.
Čítajte viac...

5 rokov Memoriálu Milana Hanzela

MMH2Učená právnická spoločnosť v spolupráci s Paneurópskou vysokou školou Vám s veľkým potešením predstavuje krátky dokumentárny film „5 rokov Memoriálu Milana Hanzela" zachytávajúci spojenie myšlienky Memoriálu s osobou Milana Hanzela prostredníctvom výpovedí popredných osobností právnickej komunity. Film je dostupný TU.
Čítajte viac...

Minister spravodlivosti obnovil činnosť Rady pre probáciu a mediáciu

rokovanieJednou z priorít Ministerstva spravodlivosti SR v oblasti trestnej politiky je vytváranie podmienok pre čo najširšie využívanie alternatívnych trestov. V záujme zefektívnenia súčasného systému ukladania takýchto trestov a odstraňovania prekážok pri využívaní moderných nástrojov trestnej politiky minister spravodlivosti Tomáš Borec obnovil činnosť Rady pre probáciu a mediáciu.
Čítajte viac...

Európska únia je pripravená pomôcť Ukrajine

07.03.2014vlada.gov.sk (Spracoval: Bc. Lukáš Pitek )   |  Rýchla aktualita

EU_Ukraine_Lídri EÚ na mimoriadnom summite v Bruseli ostro odsúdili ruské vojenské aktivity na Kryme a dohodli sa na pozastavení rokovaní o uvoľnení vízového režimu pre Rusko.

Čítajte viac...

Vladimir Putin dal ukrajinským vojskám ultimátum na stiahnutie sa z Krymu

putin2Ruský prezident Vladimir Putin dal ultimátum ukrajinským vojskám, aby sa do piatej hodiny rannej miestneho času vzdali, inak budú "čeliť búrke." Ukrajisnký premiér Arseniy Yatsenyuk tvrdí, že Krym stále patrí Ukrajine napriek tomu, že sú tam prítomné ruské vojská. Čína intervenciu ruských jednotiek plne podporuje.
Čítajte viac...

Čínskemu disidendovi žijúcemu v Británii bolo odmietnuté pojednávanie pred ESĽP

kladivo5Wang Yam, čínsky disident, ktorý utiekol do Veľkej Británie sa snažil dovolať na Európsky súd pre ľudské práva potom, čo bol odsúdený za vraždu novinára v tajnom súdnom konaní. Yam namieta, že mu bolo porušené právo na spravodlivý súdny proces.Wang Yam, čínsky disident, ktorý utiekol do Veľkej Británie sa snažil dovolať na Európsky súd pre ľudské práva potom, čo bol odsúdený za vraždu novinára v tajnom súdnom konaní. Yam namieta, že mu bolo porušené právo na spravodlivý súdny proces.
Čítajte viac...

Nigerijský moslimi, ktorí boli odsúdení za vraždu britského vojaka Lee Rigbyho, boli odsúdení na doživotie

lee_rigby_2571567b Michaelovi Adebolajovi a Michaelovi Adebowaleovi, ktorí boli v decembri minulého roku porotou uznaní vinní za vraždu britského vojaka Lee Rigbyho, bol udelený trest odňatia slobody na doživotie (Adebolajo) a minimum 45 rokov odňatia slobody (Adebowale).
Čítajte viac...

Na obnovu dôveryhodnosti justície treba aj ústavné zmeny

justicia_oblohaMinisterstvo spravodlivosti Slovenskej republiky v spolupráci s Úradom vlády Slovenskej republiky a s odborníkmi z právnej teórie pripravilo návrh ústavného zákona zameraného na obnovenie dôveryhodnosti justície. Predmetný návrh, ktorý uverejňujeme v celom znení, bude predmetom politických rokovaní s predstaviteľmi opozície. Z hľadiska obsahu ide o najväčšie zmeny v justícii od prijatia ústavného zákona č. 90/2011 Z.z.
Čítajte viac...

Ukrajinský parlament rokuje o prepustení Júlji Tymošenkovej

21.02.2014 Michael Válek   |  Rýchla aktualita
Yulia_Tymoshenko_008 Ukrajinský parlament, Verkhovna Rada, práve hlasuje o prepustení bývalej predsedníčky vlády Juljii Tymošenkovej, ktorá bola jedným zo symbolov ukrajinskej Oranžovej revolúcie a ktorá bola v roku 2011 odsúdená na trest odňatia slobody na 7 rokov pre uzavretie nevýhodného kontraktu na dovoz ruského plynu.
Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
MailPošlite svoj príspevok

Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

Podmienky zverejnenia