Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Belgický parlament schválil eutanáziu pre deti

child_protection_social_w_006Belgický federálny parlament, v pomere 86 ku 44 a s 12 absenciami, schválil zákon, ktorý povoľuje eutanáziu pre dlhodobé choré deti. Zákon, v ktorom je už prekonaný vekový limit pre eutanáziu, musí byť ešte podpísaný kráľom.
Čítajte viac...

V roku 2013 rozhodol Ústavný súd Slovenskej republiky v 76 nálezoch o porušení práva na súdnu ochranu

USSRSťažnosti na porušenie základného práva na súdnu a inú ochranu podľa čl. 46 ods. 1 a 2 Ústavy Slovenskej republiky (ďalej len „ústava“), práva na spravodlivé súdne konanie podľa čl. 6 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd (ďalej len „dohovor“) a základného práva podľa čl. 36 Listiny základných práv a slobôd (ďalej len „listina“) a iných článkov tvoria druhú najrozsiahlejšiu kategóriu sťažností fyzických a právnických osôb Ústavného súdu Slovenskej republiky (ďalej aj „ústavný súd“). 

 

Čítajte viac...

Španielsko vydalo medzinárodný zatykač na bývalých čínskych funkcionárov

image_previewPo roku zdržania kvôli právnym nezrovnalostiam, vzdal španielsky sudca Ismael Moreno medzinárodný zatykač na bývalých čínskych funkcionárov kvôli genocíde v Tibete. Medzi bývalých funkcionárov, ktorých sa tento zatykač týka je aj bývalý prezident Jiang Zemin a bývalý premiér Li Peng.
Čítajte viac...

Francúzsky súd pokutoval Google za zhromažďovanie uživateľských informácií

Google.fr Francúzsky Najvyšší správny súd, Conseil d'Etat, rozhodol, že Google musí mať na domovskej stránke zverejnenú správu, že bolo pokutované za porušovanie slobody kvôli lokálnej ochrane údajov, pretože uchovávalo informácie o užívateľoch. Napriek tomu, že sa Google odvolalo, správu musí mať aj tak zverejnenú.
Čítajte viac...

Sprísnenie podmienok pre podávanie sťažnosti na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu

esplZástupkyňa vlády Slovenskej republiky pred Európskym súdom pre ľudské práva dáva do pozornosti potenciálnych sťažovateľov, že dňa 1. januára 2014 nadobudlo účinnosť nové znenie pravidla 47 Rokovacieho poriadku Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu (ďalej len „Súd“), ktorým boli zavedené prísnejšie podmienky pre podávanie sťažnosti na Súd.
Čítajte viac...

Stanovisko ZOJ k pripravovaným zmenám v súdnictve

03.02.2014sudcovia.sk (Spracoval: Bc. Lukáš Pitek )   |  Rýchla aktualita

resized__150x150_sudkynaPrinášame Vám stanovisko združenia Sudcovia "Za otvorenú justíciu" k pripravovaným zmenám v súdnictve.

Čítajte viac...

Organizátori Olympiády v Soči sa nevedia dohodnúť na slobode prejavu športovcov

sociPrezident Olympijského výboru v Soči, Dmitry Chernyshenko, sa najskôr vyjadril, že športovci participujúci sa na Olympiáde, sa nebudú na oficiálnych tlačových konferenciách vyjadrovať k iným veciam ako tým, ktoré sa týkajú ich športového výkonu. Prezident Medzinárodného olympijského výboru, Thomas Bach, toto tvrdenie objasnil s tým, že športovci nebudú môcť iba vyslovene zneužívať tlačovú konferenciu na čisto osobné politické záležitosti.
Čítajte viac...

R. Fico a T. Borec predstavili návrhy na zefektívnenie práce súdov

kladivo6 V slovenskom súdnictve sa pripravujú zásadné zmeny. Predseda vlády SR Robert Fico spolu s ministrom spravodlivosti Tomášom Borecom predstavili návrhy, ktoré majú zefektívniť prácu sudcov či prokurátorov. „Tieto návrhy chceme ponúknuť na širšiu diskusiu aj opozícii, lebo bude potrebná zmena Ústavy SR a ústavných zákonov. Tiež chceme počuť názor predstaviteľov teórie a praxe zo všetkých dotknutých zložiek,“ povedal na pôde rezortu spravodlivosti premiér Robert Fico.
Čítajte viac...

Made in U.S.A.: Za smrť 4 ľudí dostal 10-ročnú podmienku a návrh na odvykaciu liečbu

27.01.2014dailymail.co.uk (Spracoval: Bc. Lukáš Pitek )   |  Rýchla aktualita

american_flag_2aPrípad 16-ročného Američana Ethana Coucha, ktorý v opilosti zabil svojim autom štyroch ľudí a niekoľkých vážne zranil, skončil po súdnych ťahaniciach naozaj nepredpokladane – tento tínedžer dostal desaťročnú podmienku a návrh na odvykaciu liečbu.

Čítajte viac...

Ukrainian Evaluation Association upozorňuje na vážnu situáciu na Ukrajine

994435_576693465745801_642140116_nAsociácia chce dať to pozornosti fakt, že nové ukrajinské zákony zakazujú médiám a novinárom zbierať a rozširovať informácie o zásahoch polície, činoch sudcov a prokurátorov, ktorých činnosť súvisí s masovými protestami. Podľa Asociácie, polícia neprimerane zasahuje prostredníctvom plynových granátov, slzného plynu a strelných zbraní aj proti starším osobám, ženám a novinárom.
Čítajte viac...

Odborníci na vojnové zločiny majú dôkazy o vážnom porušovaní medzinárodného práva zo strany Sýrie

byrokracia Právnici z britskej právnickej firmy Carter-Ruck vydali oficiálnu správu, v ktorej tvrdia, že v Sýrii boli ľudia nielen týraný, ale uskutočňovali sa tam aj masové a systematické vraždenie. Správa vychádza zo skoro 55,000 fotografií, ktoré poskytol bývalý vojenský policajt, ktorý slúžil v Sýrii.
Čítajte viac...

V Davose sa začalo Svetové ekonomické fórum

22.01.2014Bc. Lukáš Pitek   |  Rýchla aktualita

graf_rastFórum sa bude okrem iného zaoberať aj iránskym jadrovým programom a mierovými rokovaniami o Sýrii.

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
MailPošlite svoj príspevok

Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

Podmienky zverejnenia