Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Súd v Saudskej Arábii uložil občianskemu aktivistovi trest odňatia slobody na 4 roky a 300 rán bičom

vazen Súd v Saudskej Arábii v nedeľu odsúdil politického aktivistu Omar al-Saeeda k štyrom rokom odňatia slobody a 300 ranám bičom kvôli tomu, že naliehal Saudskú Arábiu, aby sa stala konštitučnou monarchiou. Aktivisti za ľudské práva odsúdili al-Saeedovo uväznenie ako ďalší pokus Saudskej Arábie k potlačeniu občianskeho odporu.
Čítajte viac...

Predsedníctvo Slovenskej advokátskej komory schválilo nový Skúšobný poriadok na advokátsku skúšku

13.12.2013SAK (Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast )   |  Rýchla aktualita

resized__187x150_SAKPredsedníctvo Slovenskej advokátskej komory schválilo nový Skúšobný poriadok na advokátsku skúšku. Návrh Skúšobného poriadku na advokátsku skúšku bol, podľa téz schválených predsedníctvom SAK v novembri 2013, vytvorený pracovnou skupinou zloženou z členov predsedníctva SAK, revíznej komisie SAK a po pripomienkovaní predsedami skúšobných senátov bol predložený na schválenie. 

Čítajte viac...

Rumunskí politici schválili zákon roka

11.12.2013aktuality.sk (Spracoval: Bc. Lukáš Pitek )   |  Rýchla aktualita

agreementV Rumunsku poslanci schválili zákon, keď štátni úradníci vrátane poslancov parlamentu, členov vlády, prezidenta a ďalších, nesmú byť braní na zodpovednosť za zneužitie svojho postavenia, úplatkárstvo.

Čítajte viac...

Do roku 2020 chce ministerstvo vnútra dostať väčšinu svojich agend na web

Clipboard01_1Informoval o tom minister vnútra Robert Kaliňák na stretnutí s novinármi v piatok 6. decembra 2013, ktoré bolo venované elektronickým službám a ich postupnému sprístupňovaniu. Prvým krokom masového zapojenia občanov do elektronickej komunikácie je elektronický občiansky preukaz – eID karta, ktorú ministerstvo vnútra začalo vydávať od 2. decembra 2013.
Čítajte viac...

Severná Kórea prepustila amerického turistu

Merrill_Newman_20131130210057_320_240Americký turista, 85-ročný veterán Merrill Newman, ktorý bol pri odchode z 10-denného výletu v Severnej Kórei zadržaný za údajné vojnové zločiny počas Kórejskej vojny, bol kvôli jeho ospravedlneniu a zlý zdravotný stav prepustený a bol mu umožnený návrat domov.
Čítajte viac...

Zomrel bývalý prezident Južnej Afriky Nelson Mandela

mandela Vo veku 95 rokov zomrel bývalý prezident Južnej Afriky Nelson Mandela, ktorý bol prvým čiernym juhoafričanom zastávajúcim túto funkciu a prvým zvoleným v plne rezprezentovaných, multirasových voľbách. Informáciu o jeho smrti zverejnil prezident Južnej Afriky Jacob Zuma.
Čítajte viac...

Detroit má nárok na vyhlásenie konkurzu

kladivo2 Sudca Amerického konkurzného súdu pre východný obvod Michiganu rozhodol, že mesto Detroit je oprávnené podať návrh na vyhlásenie konkurzu podľa Kapitoly 9 amerického konkurzného zákona, čo znamená najväčší komunálny bankrot v histórii Spojených štátov amerických.
Čítajte viac...

Podanie na Ústavný súd SR

paragraf3 Verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová je presvedčená o tom, že niektoré ustanovenia Zákona o pobyte cudzincov, ako aj Zákona o azyle, sú v rozpore nielen s Ústavou SR, ale aj s viacerými medzinárodnými dohovormi.
Čítajte viac...

Ruské štátne monopoly by mali skončiť s financovaním športových klubov

30.11.2013sport.sk (Spracoval: Bc. Lukáš Pitek )   |  Rýchla aktualita

Gazprom_Logo_russiaTakúto zmenu navrhuje časť poslancov hornej snemovne ruského parlamentu.

Čítajte viac...

MS SR pripravuje legislatívne zmeny na podporu alternatívnych trestov

paragraf2 ​Minister spravodlivosti T. Borec vymenoval členov pracovnej skupiny na prípravu legislatívy potrebnej na zavedenie elektronického systému monitoringu osôb.
Čítajte viac...

Rozsudok ESĽP vo veci Kucejová proti SR

espl ​Dňa 26. novembra 2013 vyhlásil Európsky súd pre ľudské práva (ďalej len „ESĽP“) rozsudok v prípade Kucejová proti Slovenskej republike.
Čítajte viac...

Zahraniční experti na boj proti diváckemu násiliu na pôde Akadémie Policajného zboru

27.11.2013Ministerstvo vnútra SR (Spracoval: Michael Válek )   |  Rýchla aktualita
hooligansMedzinárodná konferencia venovaná boju proti diváckemu násiliu, ktorá sa konala 20. a 21. novembra 2013 v Akadémii Policajného zboru v Bratislave, bola miestom odovzdávania si vzájomných skúseností odborníkov, ktorí sa zaoberajú problematikou extrémizmu či násilia na športových a iných verejných podujatiach. Záštitu nad konferenciou prevzali podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar. Konferenciu organizovala Katedra policajných vied Akadémie Policajného zboru.
Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
MailPošlite svoj príspevok

Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

Podmienky zverejnenia