Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    
 predošlá|123|

Rozhodnutie ESĽP v prípade Čačko proti SR

resized__223x150_vazenie Dňa 22. júla 2014 vyhlásil Európsky súd pre ľudské práva (ďalej len „európsky súd“) rozsudok v prospech Slovenskej republiky v prípade Čačko proti Slovenskej republike.
Čítajte viac...

Rozsudok ESĽP vo veci López Guió proti SR

03.06.2014 (Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast )   |  ESĽP Rýchla aktualita
resized__235x150_espl

​Európsky súd pre ľudské práva (ďalej len „európsky súd“) vyhlásil rozsudok vo veci López Guió proti Slovenskej republike týkajúci sa medzinárodného únosu dieťaťa. Ide vôbec o prvý rozsudok európskeho súdu proti Slovensku v tejto oblasti.

Čítajte viac...

Čínskemu disidendovi žijúcemu v Británii bolo odmietnuté pojednávanie pred ESĽP

kladivo5Wang Yam, čínsky disident, ktorý utiekol do Veľkej Británie sa snažil dovolať na Európsky súd pre ľudské práva potom, čo bol odsúdený za vraždu novinára v tajnom súdnom konaní. Yam namieta, že mu bolo porušené právo na spravodlivý súdny proces.Wang Yam, čínsky disident, ktorý utiekol do Veľkej Británie sa snažil dovolať na Európsky súd pre ľudské práva potom, čo bol odsúdený za vraždu novinára v tajnom súdnom konaní. Yam namieta, že mu bolo porušené právo na spravodlivý súdny proces.
Čítajte viac...

Rozsudok ESĽP vo veci Maxián a Maxiánová proti Slovenskej republike

esplSťažovatelia sa sťažovali podľa článku 6 ods. 1 Dohovoru na neprimeranú dĺžku konania o zrušenie podielového spoluvlastníctva k nehnuteľnosti, vedeného na Okresnom súde Dunajská Streda a Krajskom súde v Trnave. Okrem toho sa sťažovali na porušenie článkov 8 a 13 Dohovoru a článku 1 Protokolu č. 1.
Čítajte viac...

Podľa britského ministra spravodlivosti Európsky súd pre ľudské práva stratil v Británií svoje opodstatnenie

esplBritský minister spravodlivosti Chris Grayling ohlásil svoj plán do roku 2015 obmedziť Európsky súd pre ľudské práva, nakoľko cíti, že britská jurisdikcia stráca suverenitu voči inštitúcií a chce „zabezpečiť, aby britské súdne rozhodnutia boli konečné.“
Čítajte viac...

Rozsudok ESĽP vo veci Kucejová proti SR

espl ​Dňa 26. novembra 2013 vyhlásil Európsky súd pre ľudské práva (ďalej len „ESĽP“) rozsudok v prípade Kucejová proti Slovenskej republike.
Čítajte viac...

Rozsudok ESĽP z 22. októbra 2013 Soltész proti Slovenskej republike

espl Dňa 22.októbra 2013 vyhlásil Európsky súd pre ľudské práva (ďalej len „Súd“) rozsudok v prípade Soltész proti Slovenskej republike.
Čítajte viac...

Rozsudky ESĽP z 8. októbra 2013: Bednár proti SR, Frigo proti SR a Klinovská proti SR

espl Dňa 8. októbra 2013 vyhlásil Európsky súd pre ľudské práva (ďalej len „ESĽP“) tri rozsudky proti Slovenskej republike: Bednár proti SR, Frigo proti SR a Klinovská proti SR.
Čítajte viac...

Plénum Ústavného súdu SR sa bude dnes na neverejnom zasadnutí zaoberať návrhom sťažovateľa Š.Harabina na obnovu konania

resized__150x112_resized__200x150_USSR

ESĽP rozsudkom rozhodol, že k porušeniu čl. 6 ods. 1 Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd došlo tým, že o disciplinárnom návrhu proti sťažovateľovi nebolo rozhodnuté nestranným súdom.

Čítajte viac...

Vyjadrenie zástupkyne vlády SR pred Európskym súdom pre ľudské práva

slovakia_official_coat_of_arms_heraldry_symbol_sticker_r0ff6260516ed4b7381a23981440d9399_v9waf_8byvr_512

​Zástupkyňa vlády SR pred Európskym súdom pre ľudské práva JUDr. Marica Pirošíková v nadväznosti na medializované informácie o rozsudku Európskeho súdu pre ľudské práva („Súd“) Solomakhin proti Ukrajine, týkajúceho sa očkovania, predkladá nasledovné vyhlásenie o obsahu prípadu a právnych záveroch Súdu.

Čítajte viac...

Ruský najvyšší súd znížil trest pre Khodorkovského a Lebedeva

sudca

Po rozhodnutí Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý sa vyslovil, že súdny proces s Khodorkovským a jeho obchodným partnerom Lebedevom nebol politicky mierený, najvyšší súd Ruska rozhodol o skrátení dĺžky ich trestu dva mesiace. Khodorkovskému teda vyprší trest v Auguste 2014 a Lebedevovi v máji 2014.

Čítajte viac...

Dolná komora Ruska zakázala zahraničné adopcie párom rovnakého pohlavia

duma_parliament

Duma - Dolná komora Ruskej Federácie, zakázala adopcie ruských detí zahraničným homosexuálnym párom a jednotlivým ruským občanom, ktorí sa zdržiavajú v krajinách, kde sú manželstvá medzi homosexuálmi povolené.

Čítajte viac...
 predošlá|123|
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti