Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Ústavný súd SR v mesiacoch júl a august 2013 rozhodol nálezom o zrušení 13 rozhodnutí všeobecných súdov a vrátení vecí na ďalšie konanie

USSR

Z iniciatívy predsedníčky Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivetty Macejkovej v záujme efektívnejšie realizovať výkon rozhodnutia Ústavného súdu Slovenskej republiky a zabrániť opätovnému vzniku zbytočných prieťahov v občiansko-súdnom a trestnom konaní realizuje Ústavný súd Slovenskej republiky od začiatku roku 2010 Projekt „Efektívnosť výkonu rozhodnutí Ústavného súdu Slovenskej republiky v konaní o sťažnostiach fyzických osôb a právnických osôb (konkrétna kontrola ústavnosti) v kauzálnej súvislosti s princípom prezumpcie zavineného konania štátom (všeobecných súdov a orgánov činných v trestnom konaní).“

Čítajte viac...

Námestník prezidenta Kene požiadal Medzinárodný trestný súd o odloženie jeho procesu

ICC_Picture

William Ruto, námestník prezidenta Kene, ktorý čelí obvineniam zo zločinov proti ľudskosti, požiadal Mezinárodný trestný súd o odloženie jeho súdneho procesu, aby sa mohol vrátiť do Kene a zaoberať sa teroristickými útokmi, ktoré sa udiali v nákupnom centre v Nairobi.

Čítajte viac...

Guvernér Severnej Karolíny súhlasil so zákonom znemožňujúcim používať šaríu pri rozhodovaniach súdov

northcarolina_seal

Guvernér McCrory umožnil, aj bez oficiálneho podpisu, účinnosť zákona, ktorý by zakazuje sudcom používať islamskú šaríu pri ich rozhodovaniach týkajúcich sa oblasti rodinného práva. Severná Karolína sa tak stala v poradí siedmym štátom, ktorý tak urobil po Arizone, Kansase, Louisiane, Oklahome, Južnej Dakote a Tennessee.

Čítajte viac...

Najvyšší súd v Novom Mexiku: Neanglicky hovoriaci môžu byť v porote

kladivo5

Najvyšší súd tak rozhodol potom, čo sa Samora, odsúdený za vraždu, z časti rozsudku odvolal, pretože súd zamietol potencionálneho člena poroty z dôvodu, že nehovoril dobre po anglicky. Súd ale nevyhovel jeho v časti odvolania, kde Samora požadoval obnovu konania, nakoľko nevzniesol túto námietku počas súdneho procesu.

Čítajte viac...

Ruský najvyšší súd znížil trest pre Khodorkovského a Lebedeva

sudca

Po rozhodnutí Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý sa vyslovil, že súdny proces s Khodorkovským a jeho obchodným partnerom Lebedevom nebol politicky mierený, najvyšší súd Ruska rozhodol o skrátení dĺžky ich trestu dva mesiace. Khodorkovskému teda vyprší trest v Auguste 2014 a Lebedevovi v máji 2014.

Čítajte viac...

V Brazílií boli odsúdení 25 policajti na doživotie

vazen

Policajti boli odsúdení za Carnadirský väzenský masaker, pri ktorom policajti neprimerane zakročili proti povstaniu väzňov a zastrelili 102 väzňov. Každý policajt bol odsúdený na 624 rokov odňatia slobody, aj napriek námietky sebaobrany, ale podľa brazílskeho práva nemôžu vykonávať trest viac ako 30 rokov.

Čítajte viac...

Bangladéšsky vyšší súd rozhodol o nelegálnosti politickej strany

bangladesh_flag

Podľa vyššieho súdu v Bangladéši politická strana Jamaat-e-Islami, ktorá najväčšou miestnou islamskou stranou, nespĺňa kritéria na registráciu politickej strany a teda sa nemôže zúčastniť a taktiež nemôže navrhovať svojich kandidátov do nastávajúcich januárových volieb.

Čítajte viac...

Súd v Saudskej Arábii odsúdil internetového editora na 7 rokov odňatia slobody

kladivo5

Editor internetového portálu Free Saudi Liberals, Raif Badawi, bol odsúdený na 7 rokov odňatia slobody 600 rán bičom za „založenie internetového fóra, ktoré porušuje islamské hodnoty a propagáciu liberálneho myslenia.“

Čítajte viac...

USA: Občania narodení v Jeruzaleme nemôžu mať v pase miesto narodenia Izrael

2470961_male_hand_holding_an_american_passport_in_blue_tone_color

Federálny odvolací súd pre Washington D.C. rozhodol, že americkí občania, ktorí sa narodili v Jeruzaleme, ktorý nie je Spojenými štátmi rozoznaný ako hlavné mesto Izraelského štátu, nemôžu mať v pase uvedené štát Izrael ako miesto narodenia.

Čítajte viac...

Jordánsko odoprelo prepustiť klerika Aba Quatadu na kauciu

kladivoPod deportácií radikálneho moslimského klerika Aba Quatadu, ktorý je obvinený zo „sprisahania na vykonanie teroristických činov“, Jordánsky súd mu odoprel kauciu bez udania dôvodu.

Čítajte viac...

Afgánsky sudca oslobodil troch odsúdených za týranie maloletej

sahar

Pomocou nového účinného zákona v Afganistane, ktorý dovoľuje príbuzným nevypovedať voči sebe navzájom, sudca nechal prepustiť troch odsúdených, ktorí väznili, týrali a nechali vyhladovať 15-ročnú nastávajúcu nevestu.

Čítajte viac...

Kanadský najvyšší súd zbavil Jacquesa Mungwarera z viny z genocídy

Supreme_Court_of_Canada___Logo

Jacques Mungwarere, ktorý bol obvinený z genocídy a zločinov proti ľudskosti na území Rwandy, bol Najvyšším súdom Kanady zbavený viny kvôli nepravým dôkazom, ktoré boli „úmyselne vyrobené.“

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti