Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Izraelský kabinet zredukoval počet výnimiek z povinnej vojenskej služby

israel_flag

Izraelský kabinet v pomere 14-0 so štyrmi absenciami schválil zákon, ktorý redukuje počet ultra-ortodoxných veriacich, konrétne Haredimov („tí, čo sa trasú pred Bohom) z 8,000 na 1,800, ktorí nemusia nastúpiť do povinnej vojenskej služby. 

Čítajte viac...

Kanadský najvyšší súd zbavil Jacquesa Mungwarera z viny z genocídy

Supreme_Court_of_Canada___Logo

Jacques Mungwarere, ktorý bol obvinený z genocídy a zločinov proti ľudskosti na území Rwandy, bol Najvyšším súdom Kanady zbavený viny kvôli nepravým dôkazom, ktoré boli „úmyselne vyrobené.“

Čítajte viac...

VB: Dolná komora schválila referendum v otázke zotrvania v EÚ

EU_UK_flag

Dolná komora parlamentu jednohlasne (304-0) odsúhlasila zákon, ktorý bude garantovať celonárodné referendum o otázke zotrvania v Európskej únii. Ak zákon prejde aj v Hornej komore, referendum sa bude konať v roku 2017.

Čítajte viac...

Pakistan obnovil trest smrti

images (1)_1

Nová pakistanská vláda na čele s Nawazom Sharifom opätovne zavedie trest smrti, aby znížil neustále zvyšujúcu sa kriminalitu a agresivitu ľudí. Moratórium na zrušenie trestu smrti začalo v Pakistane v roku 2008 a vypršalo 30. júna tohto roku.

Čítajte viac...

V Egypte zvrhli prezidenta Morsiho

imagesEgyptské vojsko zvrhlo prezidenta Mohammeda Morsiho. Dočasne ho nahradí predseda Ústavného súdu Egypta Adly Mansour.
Čítajte viac...

Bývalý čadský diktátor bol obvinený z vojnových zločinov

resized__150x150_kladivo6

Senegalská prokuratúra obvinila Hissena Habra, bývalého čadského prezidenta prezývaného „Africký Pinochet“ z vojnových zločinov, mučenia, zločinov proti ľudskosti. Habra bude vyšetrovaný špecializovaným senegalským súdom, ktorý bol zriadený na vyšetrovanie jeho zločinov.

Čítajte viac...

VB: Do účinnosti vstúpil tzv. zákon tajných súdov

resized__250x250_kladivo2

Zákon o práve a bezpečnosti, inak prezývaný ako zákon tajných súdov, umožňuje diskrétne a v tajnosti, bez prítomnosti navrhovateľa, jeho právnikov a tlače vypočúvať prípady týkajúce sa národnej bezpečnosti.

Čítajte viac...

Ruský prezident Putin podpísal zákon zakazujúci „homosexuálnu propagandu“

pero

Zákon zakazuje propagáciu homosexuality medzi maloletými a za porušenie ukladá pokutu do 5,000 rubľov (117 EUR). Pri právnických osobách právomoc vyplývajúca z tohto zákona umožňuje suspendovať status právnickej osoby na 90 dní ak sa prostredníctvom nej tvrdí, že homosexulita je „sociálne rovná“ heterosexualite.

Čítajte viac...

Medzinárodný súdny dvor začal pojednávanie v spore medzi Austráliou a Japonskom

resized__223x150_MSD

Austrália tvrdí, že Japonsko lovením veľrýb porušilo Medzinárodný dohovor o regulácií lovu veľrýb a zároveň zákaz lovu veľrýb vydaný Medzinárodnou veľrybárskou komisiou.

Čítajte viac...

USA: Najvyšší súd rozhodol o neplatnosti časti Voting Rights Act

Seal_of_the_United_States_Supreme_Court.svgNajvyšší súd Spojených štátom amerických označil časť Voting Rights Act z roku 1965, ktorá podmieňuje štáty, ktoré majú tendenciu byť diskriminačné, meniť volebné podmienky len so súhlasom federálnej vlády za neplatnú.
Čítajte viac...

Dolná komora Ruska zakázala zahraničné adopcie párom rovnakého pohlavia

duma_parliament

Duma - Dolná komora Ruskej Federácie, zakázala adopcie ruských detí zahraničným homosexuálnym párom a jednotlivým ruským občanom, ktorí sa zdržiavajú v krajinách, kde sú manželstvá medzi homosexuálmi povolené.

Čítajte viac...

Japonsko schválilo zákon proti šikane

120816081031JapaneseDietBuilding

Dom radcov Japonska schválil zákon, ktorého účelom je postihnúť šikanu, ktorú zákon definuje ako „spôsobujúcu vážnu psychickú a fyzickú škodu.“

Čítajte viac...
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti