Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

V Bratislave sa uskutočnilo rozšírené ministerské stretnutie krajín V4 s krajinami Východného partnerstva

Článok bol nastavený ako .
04.03.2011Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast
PencilPridaj
Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
PencilPošli PencilTlač

Ministri zahraničných vecí Vyšehradskej skupiny – Karel Schwarzenberg (CR), János Martonyi (MR), Mikolaj Dowgielewicz (PR) a Mikuláš Dzurinda sa spoločne s ministrom zahraničných vecí Nemecka Guidom Westerwellem stretli vo štvrtok 3. marca 2011 v Bratislave, aby diskutovali o Východnom partnerstve. Ministri Vyšehradskej skupiny vyhodnotili pokrok v implementácii Východného partnerstva od ich posledného stretnutia v Budapešti minulý rok a ocenili účasť Nemecka na ministerskom stretnutí a jeho významnú podporu Východnému partnerstvu. Ministri privítali výmenu názorov na politiku Východného partnerstva s ministrami Arménska, Azerbajdžanu, Bieloruska, Gruzínska, Moldavskej republiky a Ukrajiny, ako aj s vysokou predstaviteľkou EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Catherine Ashton a s komisárom Európskej komisie pre rozširovanie a susedskú politiku Štefanom Fülem.

Ministri Vyšehradskej skupiny vyjadrili pripravenosť zdieľať skúsenosti svojich krajín z reforiem a transformácie s východnými partnermi. Zopakovali, že silné dlhodobé vzťahy medzi partnermi a EÚ sa môžu budovať iba na základe plného rešpektovania ľudských práv, demokratických štandardov a právneho štátu v krajinách Východného partnerstva. Potvrdili význam Východného partnerstva ako pridanej hodnoty pre podporu multilaterálnej spolupráce.

Na záver stretnutia prijali Deklaráciu ministrov zahraničných vecí Vyšehradskej skupiny a Nemecka k Východnému partnerstvu a tiež schválili Stanovisko ministrov zahraničných vecí V4 a Nemecka k zavraždeniu pakistanského ministra pre menšiny Shahbaza Bhattiho.


Zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí SR

Deklarácia ministrov zahraničných vecí Vyšehradskej skupiny a Nemecka k Východnému partnerstvu

Deklarácia ministrov zahraničných vecí Vyšehradskej skupiny a Nemecka k Východnému partnerstvu v anglickom jazyku

  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti