Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Strategický plán boja proti korupcii v Slovenskej republike NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  17.06.2011Ján Cuhanič
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Vypracovanie Strategického plánu boja proti korupcii v Slovenskej republike vyplýva z bodu B.1 uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 892 z 15. decembra 2010.

  Strategický plán boja proti korupcii v Slovenskej republike charakterizuje a definuje oblasti najčastejšieho výskytu trestnej činnosti korupcie, poskytuje stručný prehľad protikorupčných aktivít vlády Slovenskej republiky, štátnych inštitúcií, činnosť mimovládnych organizácií, analyzuje trestnoprávnu úpravu korupcie na Slovensku a identifikuje oblasti, ktoré je potrebné rozpracovať na podmienky jednotlivých rezortov a inštitúcií, za účelom stanovenia konkrétnych úloh a termínov ich plnenia.

  Plán konštatuje, že problematiku korupcie treba riešiť komplexne na celospoločenskej úrovni. Nie je možné preferovať represívne opatrenia pred prevenčnými alebo naopak, obe majú svoje miesto v efektívnom boji proti korupcii. Rovnako nie je možné svoju pozornosť zamerať len na určité oblasti spoločenského života, nakoľko výskyt korupcie je nemerateľný, môže sa len odhadovať. Okrem nutnej a efektívnej represie je neoddeliteľnou súčasťou boja proti korupcii aj účinná a koordinovaná prevencia na celoštátnej úrovni.

  Predkladaný materiál vypracovalo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky v spolupráci so sekciou kontroly a boja proti korupcii Úradu vlády Slovenskej republiky.

  Ústredné orgány štátnej správy a Generálna prokuratúra Slovenskej republiky boli priamo požiadané sekciou kontroly a boja proti korupcii Úradu vlády Slovenskej republiky o vypracovanie podkladových materiálov vyplývajúcich z im pridelenej pôsobnosti.

  Podkladové materiály doručené od týchto subjektov boli po ich analytickom posúdení zapracované do predmetného materiálu.


  Štádium materiálu: Medzirezortné pripomienkové konanie začaté:  17.06.2011
  končí:  23.06.2011 

  Materiály na stiahnutie:

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti