Prekladač / Translator
  • enfrplitdehurusk
    Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Zvolený nový predseda Valného zhromaždenia OSN

Článok bol nastavený ako .
23.06.2011Ján Cuhanič
PencilPridaj
Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
PencilPošli PencilTlač

resized__217x150_predseda_VZ_OSNSkúsený katarský diplomat, ktorý slúžil ako stály predstaviteľ svojej krajiny pri Organizácii Spojených národov po viac než desaťročie bol zvolený za ďalšieho predsedu Valného zhromaždenia OSN.

Nassir Abdulaziz Al-Nasser (vek 57), ktorý bol zvolený dopoludnia 22.6.2011 aklamáčne, nahradí Josepha Deissa zo Švajčiarska, keď preberie predsedníctvo v polovici septembra, kedy začína 66. zasadnutie Valného zhromaždenia OSN.

Prijatím postu s "veľkou cťou," povedal pán Al-Nasser, sa stal predsedom v čase, keď svet čelí "obrovským politickým, sociálnym, ekonomickým a environmentálnym výzvam".

"Neprejde mesiac, aby nebolo počuť o prírodných alebo ľuďmi spôsobených katastrofách a následnej potravinovej, bezpečnostnej, zdravotnej a vzdelanostnej kríze, ktoré nevyhnutne nasledujú. V rovnakej dobe, stále existujú ľudia, ktorí žijú pod okupáciou a útlakom, ktorí túžia po slobode a dôstojnosti ",dodal.

Zvolený predseda uviedol, že "úloha sprostredkovania riešenia sporov mierovou cestou", slúži ako téma pre diskusiu na vysokej úrovni, ktorá je zaradená aj na otvorení ďalšieho zasadnutia Valného zhromaždenia OSN.

Prisľúbil tiež, že bude vystupovať ako most medzi krajinami bohatými a chudobnými, aby pomohol dosiahnuť zhodu v kľúčových otázkach, ako je hlad, chudoba, terorizmus a klimatické zmeny.

Generálny tajomník Ban Ki-moon zagratuloval pánovi Al-Nasserovi k jeho zvoleniu, poznamenajúc, že on sám je už dlho zástancom a podporovateľom Valného zhromaždenia.

"Ako ste raz povedali:" pretrvávajúcou charakteristikou tejto organizácie je, že - bez ohľadu na politické a praktické zmeny - Valné zhromaždenie zostáva jeho najkompletnejším orgánom" povedal Ban Ki-moon.

Tiež vyzdvihol úsilie novozvoleného predsedu v množstve otázok, vrátane konceptu "zodpovednosti chrániť", bezpečnosti ľudí a zelenej ekonomiky.

Od novembra 1972, pán Al-Nasser slúžil ako katarský diplomat svojej vláde medzi inými v Bejrúte, Islamabáde a Dubaji. Najdlhší post zastával v New Yorku.

Pán Al-Nasser bol katarský stály predstaviteľ pri OSN v New Yorku od septembra 1998 a počas tejto doby pôsobil ako predseda takzvanej Skupiny 77 a Číny v OSN ako aj (v rokoch 2002 - 03) vo funkcii podpredsedu Valného zhromaždenia a osobitnej funkcii ako predseda Bezpečnostnej rady v decembri 2006.

  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

Online prenos

Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti