Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Debyrokratizácia školstva pokračuje spustením Rezortného informačného systému NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  12.09.2011 (Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Oprávnenými užívateľmi systému budú centrálne orgány rezortu školstva, zriaďovatelia škôl, samosprávy, školy a školské zariadenia. Začiatok pilotnej prevádzky informačného systému je naplánovaný na jeseň 2011.

  „Chceme, aby náš projekt RIS a ďalšie aktivity v tejto oblasti výrazne napomohli znižovať administratívu v školstve. Vzhľadom na množstvo papierovej dokumentácie, ktorá musí vznikať, je v školstve naozaj veľký potenciál pre využitie moderných informačných technológií," hovorí na margo pripravovaného projektu Roman Baranovič, generálny riaditeľ ÚIPŠ.

  Prepojenie školských informačných systémov s centrálnym rezortným informačným systémom nahradí tlačené reporty za regionálne a čiastočne aj vysoké školstvo, spočiatku však budú fungovať oba systémy paralelne. Okrem urýchlenia procesu zberu dát a väčšej aktuálnosti údajov dôjde spustením RIS aj k zníženiu nákladov škôl spojených so zasielaním tlačených reportov. Ďalšími benefitmi z prevádzky nového informačného systému sú vysoký bezpečnostný štandard ochrany údajov, prehľadná a jednotná forma výkazov, ale aj rýchlejšia vzájomná interakcia medzi zriaďovateľmi, školami a centrálnymi orgánmi.

  Aktuálne prebieha v RIS registrácia zriaďovateľov, po ktorej nasleduje registrácia nimi určených pracovníkov škôl a školských zariadení v ich pôsobnosti. Podrobnejšie informácie o systéme sú k dispozícii na stránke: www.debyrokratizacia.sk/ris.


  Zdroj: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti