Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Ministerstvo vnútra poskytne dotácie vo výške viac ako 2 milióny eur NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  10.10.2011Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Ministerstvo vnútra chce prerozdeliť peniaze organizáciám v 11 oblastiach. Financie dá napríklad na zlepšenie materiálnych a technických podmienok tých, ktorí pomáhajú pri ochrane života, zdravia alebo majetku občanov. O dotácie môžu požiadať aj organizácie, ktoré vyhľadávajú nezvestné či stratené osoby. Finančné prostriedky sú určené aj na činnosti súvisiace s bezpečnosťou cestnej premávky alebo na prevenciu obchodovania s ľuďmi a prevenciu proti páchaniu trestnej činnosti mladistvými. Ministerstvo prijíma tiež žiadosti na zlepšenie materiálno-technického zabezpečenia pre organizácie, ktoré cvičia záchranárske psy alebo odstraňujú následky prírodných katastrof. Dotácie sa ministerstvo chystá udeliť aj v oblasti ochrany pred požiarmi.

  Všetky výzvy na predkladanie žiadostí verejnosť nájde tu.

  Záujemcovia o dotácie musia svoje žiadosti predkladať na ministerstvo vnútra najneskôr do 31. októbra. O dotácie môžu žiadať občianske združenia, nadácie, neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby, obce, vyššie územné celky a rozpočtové alebo príspevkové organizácie zriadené obcou alebo vyšším územným celkom.

  Od 1. januára tohto roka je účinný nový zákon o poskytovaní dotácií. Ten sprísnil podmienky udeľovania dotácií. Dotácie z ministerstva vnútra môžu slúžiť už len na činnosti, ktoré súvisia s ministerstvom vnútra. Cieľom zákona je zvýšiť transparentnosť a kontrolu verejnosti pri poskytovaní dotácií. Zákon tiež zlepšil kontrolné mechanizmy. Žiadateľ o dotáciu musí preukázať, že má vysporiadané finančné vzťahy so štátnym rozpočtom a s rozpočtami obcí a vyšších územných celkov. Žiadateľ musí tiež uhradiť najmenej 5 percent predpokladaných výdavkov z vlastných alebo iných ako verejných zdrojov.


  Zdroj: Ministerstvo vnútra SR
  Stiahnite si nový zákon o poskytovaní dotácií

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti