Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Erasmus by mal byť pre všetkých NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  29.11.2011EurActiv.sk (Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Európska exekutíva vyčíslila, že ročne len na samotné jazykové programy použije približne 50 miliónov eur ročne, čo umožňuje 100 tisíc ľudom zúčastniť sa vzdelávania alebo odbornej prípravy.

  „Väčšina z týchto príjemcov sú mladí ľudia v počiatkoch svojej profesnej prípravy“ a príspevky sú zamerané na zlepšenie ich pracovnej mobility. Uviedol to Dennis Abbott, hovorca komisárky pre vzdelávanie.

  Komisia by chcela všetky jazykové schémy integrovať do širšieho programu Erasmus pre všetkých, ktorý by budoval na doterajšom úspechu a dobrom mene programu študentskej mobility. Erasmus by sa mal podľa návrhu rozpočtového rámca 2014-2020 navýšiť o 70 % v porovnaní so súčasnou sedemročnou perspektívou. Zatiaľ čo v návrhu rozpočtu z konca júna sa hovorilo o sume 15,2 miliardy eur na vzdelávacie projekty, podľa dnešného (23.11.) návrhu by Erasmus mohol počítať až s 19 miliardami eur.

  „Štúdium v zahraničí rozvíja zručnosti, podporuje osobný rozvoj a prispôsobivosť a prispieva k lepšej zamestnateľnosti. Chceme zaistiť, aby podporu EÚ na tieto príležitosti mohlo využívať oveľa viac ľudí,“ uviedla Androulla Vassiliou komisárka pre vzdelávanie, kultúru, viacjazyčnosť a Mládež

  Od začiatku súčasného viacročného rozpočtu, t.j.roku 2007, získalo štipendium EÚ v priemere 400 tisíc ľudí ročne. Podľa návrhu Komisie by toto číslo dosiahnuť počet takmer 800 tisíc. V minulom roku získalo štipendium 560 tisíc ľudí v 27 členských štátoch. Zo slovenských škôl pochádzalo približne 9500 štipendistov – 5000 z Programu celoživotného vzdelávania a 3500 z Mládež v akcii.


  Čítajte viac na EurActiv.sk

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
  MailPošlite svoj príspevok

  Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

  Podmienky zverejnenia