Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Minister Eugen Jurzyca predstavil koncepciu výstavby Národného futbalového štadióna NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  15.12.2011Spracoval: Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Ak vláda Slovenskej republiky predloženú koncepciu výstavby NFŠ schváli a vláda, ktorá vzíde z volieb v marci 2012 si ju osvojí, môže byť výstavba zrealizovaná s minimálnou investíciou zo štátneho rozpočtu. Rezort školstva, vedy, výskumu a športu v koncepcii totiž navrhuje, aby účelová dotácia na výstavbu štadióna bola poskytnutá Slovenskému futbalovému zväzu, ktorý sa zmluvou zaviaže zorganizovať transparentnú súťaž. Jedným z jej základných kritérií by mala byť najnižšia cena, pričom zohľadňovať sa bude aj rozvinutosť dopravnej infraštruktúry, dostupnosť medzinárodného letiska či dostatok ubytovacích kapacít.

  Ak by budúca vláda pokračovala podľa predloženej koncepcie, ktorú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky predstavilo, predpokladaný termín začatia výstavby by mohol byť koniec budúceho roka a okrem štátu by sa tak na nej mali podieľať aj súkromné osoby a samospráva.

  Na stretnutí s novinármi predstavil minister aj nový spôsob rozpisu dotácií pre športové zväzy. Prvýkrát budú poskytované dotácie v oblasti športu na základe jednotných, písomných a vopred zverejnených kritérií, čo znamená výrazný posun k transparentnosti. Športové zväzy budú môcť pomerne voľne narábať s pridelenými dotáciami, podmienkou však bude zverejňovanie výročných správ o svojej činnosti. Tie budú musieť obsahovať informácie o dodávkach, príjmoch, výdavkoch, ako aj o všetkých faktúrach a záväzkoch. Dotácie budú vyplatené v dvoch etapách. Kým v prvej sa prerozdelí 70 % prostriedkov, zvyšných 30 % dostanú žiadatelia v druhej fáze. Na rozdiel od tohto roka by zväzy mali dostať dotácie už v januári.


  Zdroj: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti