Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Pravnelisty.sk - internetový portál prinášajúci aktuálne informácie z oblasti trestného práva NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  22.02.2012Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Cieľom Právnych listov je „vytvoriť odborný právny časopis, ktorý umožní publikovanie odborných článkov, rozhodnutí, komentovanie pripravovaných, či schválených zákonov ako aj monitorovanie odbornej literatúry.“

  „Právne listy.sk svoj názov odvodili od časopisu Soudcovské listy, ktorý vychádzal v dvadsiatich a tridsiatich rokoch minulého storočia a zaoberal sa nielen odbornými článkami, ale aj napríklad článkami stavovskými ako aj monitoringom literatúry a judikatúrou z rôznych oblastí práva. Právne listy.sk chcú poskytnúť priestor nielen sudcom, ale aj prokurátorom, advokátom, policajtom, notárom, súdnym exekútorom, vysokým školám, študentom práva, proste všetkým, ktorých právo zaujíma a chceli by sa podieľať na tvorbe tohto časopisu.“

  Stránka Právnelisty.sk je rozčlenená na články, zákony, rozhodnutia a monitoring literatúry. Jednotlivé články a spracované rozhodnutia sú po kvalitatívnej stránke na vysokej úrovni. Sú tvorené odborníkmi z praxe – sudcami a prokurátormi (JUDr. Peter Šamko, JUDr. Tibor Timár, JUDr. David Lindtner, JUDr. Nina Vančíková a iní) a niektoré z nich sú publikované aj v Justičnej revue. Po obsahovej stránke sú zamerané na riešenie ako praktických tak i teoretických problémov. Jednotlivé rozhodnutia sa neobmedzujú len na rozhodovaciu činnosť slovenských súdov, ale prinášajú aj zaujímavé rozhodnutia českých súdov. Položky zákony a monitoring literatúry sa v súčasnej dobe ešte len napĺňajú, no čitatelia tu nájdu zaujímavé informácie v podobe faktických poznámok k zneniam právnych predpisov či rozbory odborných článkov.

  Informácie, ktoré prinášajú Právne listy určite ocenia odborníci z praxe (sudcovia, prokurátori, vyšetrovatelia) ako i študenti právnických fakúlt.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
  MailPošlite svoj príspevok

  Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

  Podmienky zverejnenia