Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Výbory EP potopili dohodu ACTA NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  07.06.2012EurActiv.sk
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Výbor pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci, ďalej výbor pre priemysel, výskum a energetiku a taktiež výbor pre právne veci hlasovali proti kontroverznej dohode.

  O dohode má ešte 21. júna rokovať výbor pre obchodnú politiku. V lete sa očakáva hlasovanie v pléne, ktoré by podľa informácií z jednotlivých skupín malo zmluvu ACTA odmietnuť.

  Výbor pre očianske slobody sa zhodol na tom, že ACTA nedostatočne rešpektuje občianske slobody. Výboru pre priemysel zase prekáža nedostatočná rovnováha medzi právami intelektuálneho vlastníctva, slobodou podnikania, ochranou osobných dát a právami na informácie.

  Vo výbore pre občianske slobody zahlasovalo z 37 prítomných poslancov až 36 proti. Vo výbore pre priemysel bol pomer 31 ku 25 a vo výbore pre právne veci to bolo 12 ku 10.

  Parlament je v názore na dohodu polarizovaný. Kým socialisti, zelení a liberáli tvrdia, že zahlasujú proti nej, najsilnejšia politická skupina Európska ľudová strana je podporovateľom dohody.

  Pozície

  Socialista David Martin, ktorý je spravodajcom dohody ACTA v Parlamente privítal výsledky hlasovania vo výboroch a verí, že väčšina europoslancov bude hlasovať proti dohode aj v pléne.

  Amelia Andersdotter zo skupiny zelených, ktorá je zároveň členkou Švédskej pirátskej strany dúfa, že to Parlament „skončí s dohodou ACTA do leta“.

  Čítajte viac na EurActiv.sk
  Zdroj: EurActiv.sk
  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti