Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

AK NAŠE MYŠLIENKY DOKAŽU TOTO SPRAVIŤ S VODOU, ČO POTOM DOKÁŽU SPRAVIŤ S NAMI? NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  08.02.2016Ing. Miroslav Mackulín (Spracoval: Ing. Simoneta Sepešiová )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Určite sa každý z vás pri rôznych životných situáciách zamýšľal nad otázkou: „ Z čoho to naše telo vlastne je“? A podľa toho z akých úst odpoveď prichádza, tak sa môžeme dozvedieť napríklad toto:

  „Že naše telo je z jedničiek a núl, buniek, atómov, že sme biochemickým, či elektromagnetickým poľom, alebo len energiou a čistým vedomím“. Že kto takéto múdrosti prezentuje o našom tele? Ako som spomínal, názory na zloženie nášho tela vychádzajú podľa toho, z ktorej skupiny „mienkotvorca pochádza“. Či je to lekár, vedec, kvantový fyzik, chemik, kybernetik alebo mystik.

  Ale, prečo potom pri pohľade na krásnu ženu chlapov hneď napadne kučeravá myšlienka: „tá je ale pekná, samá krv a mlieko“ Naopak tréneri svojim hráčom pred ťažkým zápasom zvyknú vravieť: “nebojte sa súpera, veď sú tiež len z mäsa a kostí! Tak, ako to vlastne je?

  A ešte som zabudol na jednu poučku z biológie, hoci na prvý pohľad to tak nevyzerá, že naše telo, podobne ako naša Zem, je tvorené cca 70% z vody. Spomínam, učili sme sa to, ale dá sa tento poznatok o tele a vode nejak využiť v praxi, v športe, či pri zvýšení nášho výkonu?

  Verte, že je to možné. A budete veľmi prekvapení, tak ako ja, keď som si dal do súvisu pár vecí.

  Nemusím sám seba a predpokladám ani vás presviedčať o tom, aká dôležitá je sila myšlienok na náš život, našu prítomnosť a budúcnosť. Tiež vieme, že myšlienka je energia, ktorá sa za určitých okolností môže zhmotniť do reality. Transformátorom, či hybnou silou, aby sa myšlienka zhmotnila sú naše emócie. Ale čo s tým má voda? Aký súvis?

  Za posledné roky som absolvoval veľa štúdia, bádaní, praktizoval rôzne techniky a cvičenia odporúčané kvantovou fyzikou, psychokybernetikou, neurovedami, či budhistickým učením. Viem, že všetko zo všetkým súvisí a naša myseľ v tom zohráva veľkú úlohu. Ak to všetko konečne spojíme s vodou, z ktorej je tvorené naše telo /od 65 do 75% podľa veku a váhy človeka/, tak môžeme získať neskutočné a neoceniteľné poznatky pre náš život a poznanie.

  Ak by ste pred 10-20 rokmi niekomu povedali, že samotné myšlienky dokážu mať priamy efekt na náš fyzický svet, naše telo, zdravie a športový výkon, zrejme by ste vyzerali ako blázon.

  Dnes je však situácia iná, žijeme v dobe, keď sa búrajú staré dogmy, staré a prežité vzorce správania a tak niet sa čo diviť, že to, čo vedeli mudrci, staré babky bylinkárky a ľudia používajúci zdravý sedliacky rozum, tak vedci a kvantoví fyzici to potvrdzujú a hovoria, že voda ovplyvnená myšlienkami skutočne mení svoju štruktúru. A zdá sa, začíname tomu aj veriť a niektorí aj praktizovať...

  Pri tejto príležitosti chcem zamerať vašu pozornosť na výskum a prácu Dr.Masuru Emota, japonského vedca na energetiku, ktorý uskutočnil svoj experiment s vodou. Tento experiment prebiehal tak, že Dr.Emoto zmrazil vodu a pozoroval ju pomocou vysoko výkonného mikroskopu. Kryštály vody z čistých horských riek a jazier mali nádherný tvar podobný snehovým vločkám. No keď pozoroval vodu zozbieranú z okolia veľkých miest, tvar bol značne odlišný, deformovaný. Tento fakt Dr.Emota a jeho kolegov priviedlo k ďalším experimentom s vodou, ktoré môžeme považovať za prelomové. Experimenty prebiehali rôznymi spôsobmi, ale zámer bol totožný. Išlo o to zistiť, ako dokážu určité veci ovplyvniť molekulárnu štruktúru vody.

  Boli použité tieto spôsoby:

  •    Hovoril vode slová ako (láska, odpustenie, nenávisť, …)

  •    Hral rôznu hudbu (klasická hudba, metalová hudba, …)

  •    Modlil sa k vode

  Takže k vode boli vysielané rôzne myšlienky a emócie a pozoroval či sa štruktúra vody zmení. Výsledky jeho experimentov posúďte sami.

  voda_page_001__2_

  Dr.Emoto v podstate empiricky dokázal, že vodu neovplyvňuje iba prostredie, ale aj naše myšlienky a emócie. A to veľmi silno, priam až zázračne.

  A sme pri koreni veci. Ak súhlasíme so závermi, že myšlienky ovplyvňujú vodu a naše telo sa skladá z vody, čo to pre nás znamená? Ako nás dokážu ovplyvňovať naše vlastné myšlienky? A ako dokážeme ovplyvňovať iných ľudí, keď na nich pôsobíme našimi myšlienkami?

  Ešte raz som sa pozorne zahľadel na obrázky. Myslím, že v nich je ukrytá sila odkazu a každý ju môže vidieť vlastným zrakom a dokonale ju precítiť. V prvom momente som sa zarazil, po chrbte mi prešiel elektrizujúci záchvev, ktorý bol všetkým, len nie dobrým pocitom. Čo ak to je ozaj tak! Našimi myšlienkami pôsobíme na seba a svoje okolie viac, ako si myslíme! Ako to všetko vplýva na naše zdravie, výkon, pohodu, vitalitu a tiež ako vieme vplývať na ľudí, s ktorými rozprávame, či na nich len myslíme?!

  Rýchlo mi nabehlo zopár scén z mladosti, keď som nechtiac musel „zjesť hubovú polievku“ od rodičov, učiteľov a trénerov. Moje telo zareagovalo. Bolo to silné a nepríjemné. Rýchlo som preladil na slastné chvíle maminej lásky, otcovej pochvaly, potľapkávania kamarátov, či trénerov po víťaznom zápase. Jááj, aká úľava

  Viem, že nemôžme vidieť do našich hláv, pod kožu, ako sa mení kryštalická štruktúra vody nášho tela, hoci by to bolo veľmi užitočné. Živo si predstavte ako sa v nás, či v telách našich hráčoch menia krásne kryštály na deformované, škaredé a vystresované obrazce. Asi až vtedy by sme si uvedomili silu myšlienky, či silu slova , ktorými vieme tak šermovať, tak raniť a ubližovať, hoci to myslíme dobre, ale... Jedno viem určite, hoci vidieť sa to nedá, tak precítiť sa to dá. Viem si predstaviť, aké to môže mať na jednej strane devastačné, na druhej strane priaznivé vplyvy na naše telo, zdravie, či výkon.

  Ako prvé mi napadlo, hoc neviem, či v mojom veku, to už nie je neskoro, ale rýchlo som požiadal seba a svoje telo o odpustenie za všetky svoje perfekcionistické a kritické slovné útoky na seba a vlastnú nedokonalosť pri učení, hraní na klavíry, futbale, volejbale, výchove svojich dcér a výpočet by určite zabral ešte veľa riadkov...

  Čo myslíte, ako by sme tieto poznatky vedeli praktizovať v športe a v živote, vo vzťahu tréner-hráč, otec-syn, učiteľ-žiak, majiteľ-zamestnanec?

  Som presvedčený, že tento poznatok môže nás a náš výkon posunúť veľmi vysoko a veľmi ďaleko za hranicu nemožného, či zázrakov. Ako by sme to mohli využiť hoci len pri pitnom režime športovcov, keby si namiesto „jonťakov“ sami hráči programovali víťaznú vodu, ako sa to môže využiť v tréningovom procese, pri komunikácii, pri koučingu, pri práci na zvyšovaní výkonu tímu? Som presvedčení, že mnohí to vedia a dávno využívajú. Je len na nás, či sa k nim pridáme...

  Stále mi naskakujú krásne obrazy a víťazné gestá našich športovcov pri triumfálnych víťazstvách. Či je to Peter Sagan, Matej Tóth, Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová alebo naši futbalisti pri postupe na ME. Z ich tvári sa dá vyčítať radosť, sebavedomie, odhodlanie, opojný pocit víťazstva, láska k sebe a k športu. Rád by som počul ich vnútorný hlas, aké slová im šepká a aký tvar majú ich kryštály?

  Možno raz, sa deti našich detí budú učiť nielen o Einsteinovom vzorci E=mc2, ale aj Emotovu vetu: „Musíme si vážiť vodu, vnímať ju s láskou a vďačnosťou a späť dostaneme pozitívne vibrácie a zmeny. Potom sa zmení voda, zmeníte sa VY, zmením sa JA. Pretože VY a JA sme voda“.

  Vyskúšajte, funguje to skvele

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
  MailPošlite svoj príspevok

  Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

  Podmienky zverejnenia