Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Iveta Radičová sa stala novou dekankou Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  17.05.2017Paneurópska vysoká škola (Spracoval: Michael Válek )
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  V pondelok 15.mája Akademický senát Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v tajnej voľbe schválil navrhnutého kandidáta na pozíciu nového dekana. Nástupkyňou po prof. PhDr. Samuelovi Brečkovi, PhD. (2007 – 2013) a prof. PhDr. Jozefovi Leikertovi, PhD. (2013 – 2017) sa stala prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD.

  Sociologička a politička Iveta Radičová pôsobila na Slovenskej akadémii vied, Univerzite Komenského, v Nadácii S.P.A.C.E, na St. Anthony College Oxfordskej univerzity a viacerých zahraničných univerzitách. Je koordinátorkou medzinárodných výskumných tímov a držiteľkou niekoľkých medzinárodných ocenení. Aktívne pôsobí v charitatívnych organizáciách, je členkou prestížneho Madridského klubu a Council of Women World Leaders. V súčasnosti prednáša na Bratislava International School for Liberal Arts (BISLA) a pôsobí vo výbore projektu EÚ „New Pact for EU“. Na Paneurópskej vysokej škole je od roku 2012 profesorkou na Ústave mediálnych štúdií Fakulty masmédií PEVŠ.

  Okrem pôsobenia na akademickej pôde sa dostala do povedomia širšej verejnosti ako politička. Bola členkou VPN, ministerkou práce, sociálnych vecí a rodiny, poslankyňou a v rokoch 2010 - 2012 predsedníčkou vlády SR.

  Iveta Radičová sa na narodila 7. decembra 1956 v Bratislave. V roku 1979 ukončila štúdium na katedre sociológie Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

  V roku 2005 bola vymenovaná za Ministerku práce, sociálnych vecí a rodiny SR, v roku 2006 sa stala poslankyňou Národnej rady SR. O tri roky neskôr kandidovala v prezidentských voľbách. Napriek neúspechu získala podporu zhruba 45 % voličov, keď jej hlas odovzdalo takmer milión voličov. Vo voľbách 2010 sa stala volebnou líderkou SDKÚ-DS a predsedníčkou vlády SR.

  Nová dekanka Fakulty masmédií PEVŠ hovorí plynulo anglicky a rusky, dorozumie sa však aj po nemecky a poľsky. Je autorkou desiatok realizovaných zákonov v oblasti sociálnej politiky a otvoreného vládnutia, vydala množstvo vedeckých publikácií, medzi najnovšie patria „ To Be or Not to Be EU“, či „Krajina hrubých čiar“.

   

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
  MailPošlite svoj príspevok

  Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

  Podmienky zverejnenia