Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Legislatívny proces (3.3.2010): Návrh novely zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb  NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  12.03.2010Spracoval: JUDr. Peter Sepeši
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Na rokovaní vlády SR bol predložený návrh poslanca Národnej rady SR Milana Géciho (SMER-SD) na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 219/1996 Z. z. o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb v znení neskorších predpisov.

  Stručný návrh zákona má za cieľ „upraviť vzťahy pri predávaní, podávaní alkoholických nápojov alebo umožnení ich požívania zákonom vymedzeným osobám a určení povinností vyplývajúcich zo samotného účelu“, nakoľko podľa súčasne platnej a účinnej právnej úpravy tieto vzťahy sú formulované nejasne.

  Predloženou legislatívnou úpravou sa  taktiež reaguje na stav vzniknutý prijatím všeobecne záväzného nariadenia mesta Košice, kedy je povolené užívať alkoholické nápoje na verejnom priestranstve v určitom časovom úseku, keďže nariadenie obce, ktorým sa stanovuje všeobecný zákaz užívania alkoholických nápojov na verejne prístupných miestach, sa považuje za nezákonné, a to z dôvodu prekročenia zákonného splnomocnenia na prijatie právnej úpravy obcou stanoveného týmto zákonom.

  Prehľad navrhovaných zmien:

 • stanovuje sa, že obec pri zabezpečení verejného poriadku môže prijatím nariadenia obmedziť alebo zakázať činnosti súvisiace s predajom, podávaním alebo požívaním alkoholických nápojov na verejne prístupných miestach. Dĺžka takéhoto obmedzenia alebo zákazu nie je limitovaná určitými hodinami alebo dňom, prípadne dňami.
 • Účinnosť novely zákona sa navrhuje dňom vyhlásenia v Zbierke zákonov SR.

  (Rokovanie vlády SR)

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti