Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Právnické internetové portály (2. časť) NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  19.07.2011Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  NÁZOV: Epravo

  WEB: http://www.epravo.cz/

  KRAJINA: Česká republika

  HISTÓRIA: Internetovú stránku epravo.cz prevádzkuje spoločnosť Epravo a. s., ktorá bola založená v roku 2000.

  ZAMERANIE: Epravo.cz je internetová stránka zameraná na všetky hlavné oblasti súkromného a verejného práva. V rámci týchto právnych odvetví poskytuje čitateľom zaujímavé a obsahovo kvalitné články a komentáre, judikatúru a veľkým prínosom pre čitateľov sú najmä praktické rady. Na stránke možno nájsť aj zoznam advokátov so zaujímavým a intuitívnym spôsobom vyhľadávania a zoznam právnych predpisov s možnosťou ich stiahnutia vo formáte pdf.

  Epravo.cz taktiež vydáva štvrťročník EPRAVO.CZ Magazine v tlačenej a elektronickej forme. Taktiež je zakladateľom súťaže Právnik roku, ktorú usporadúva v spolupráci s Českou advokátní komorou a pod záštitou Ministerstva spravedlnosti ČR, Unie státních zástupců, Soudcovské unie ČR, Notářské komory ČR, Exekutorské komory ČR a Unie podnikových právníků ČR. Epravo.cz je aj zakladateľom súťaže Právnická firma roku / Czech Leading Law Firm.

  Zároveň treba dodať, že napriek veľkému množstvu poskytovaných informácií, je práca s internetovou stránkou jednoduchá, intuitívna a aj čitateľ, ktorý ju navštívil prvý raz, sa na nej dokáže v priebehu niekoľkých minút rýchlo zorientovať.

  AUTORI: Kvalitní a profesionálne zdatní autori sú silnou prednosťou Epravo.cz. Aktuálnosť a obsahová kvalita je zabezpečená nie len pracovným kolektívom redakcie Epravo.cz, ale aj odborníkmi z advokácie, justície a iných oblastí.


  NÁZOV: IT právo

  „Server o internetovém a počítačovém právu.“

  WEB: http://itpravo.cz/

  KRAJINA: Česká republika

  HISTÓRIA: Píše sa rok 2000 a JUDr. Ján Matejka a JUDr. Jiří Čermák začínajú na internetovej stránke itprávo.cz publikovať prvé články. Ako uvádzajú: „Rozhodli jsme se zřídit informační server, který by se výhradně věnoval tomuto poměrně novému právnímu oboru. Určitou inspiraci jsme našli v zahraničí, kde (převážně v USA) specializované servery věnované "cyberlaw" již existují.“

  ZAMERANIE: „Přestože je server ITprávo.cz uveden jako „server o internetovém a počítačovém právu“, je pojem práva informačních systémů širší. Sice za nejdůležitější považujeme právě zvláštní odvětví tzv. internetového a počítačového práva, ale tento projekt na ně není bezvýhradně omezen.“

  Autori publikujúci na tomto špecializovanom webe ponúkajú čitateľom veľmi širokú ponuku informácií – počnúc aktualitami a správami, judikatúrou, medzinárodným právom a jednotlivými špecifickými oblasťami IT práva – elektronickým podpisom či ochranou doménových mien.

  Diskusie k jednotlivým článkom síce nie sú také bohaté a obsiahle ako na iných serveroch, avšak špecifickosť a kvalita týchto článkov zabezpečuje, že ich čítanosť sa pohybuje rádovo v tisícoch zhliadnutí. Jednotlivé články takisto informujú odbornú verejnosť o podujatiach či časopisoch z oblasti IT práva. Na záver si dovoľujeme ešte raz vyzdvihnúť odbornosť a profesionalitu publikovaných informácií, a to nie len z oblasti českého, ale aj medzinárodného práva.

  AUTORI: Jiří Čermák, Jiří Hrádek, Ján Matejka, Martin Pospíšil, Jana Sehnalová, Ladislav Smejkal, Bohumír Štědroň

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti