Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Právnické internetové portály (3. časť) NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  22.07.2011Mgr. Igor Šumichrast
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  NÁZOV: Blog Ústavu práva a technologií Právnické fakulty MU

  WEB: http://ict-law.blogspot.com/

  KRAJINA: Česká republika

  HISTÓRIA: Píše sa 17. August 2006 a známy český právnik Radim Polčák zverejňuje na blogu Ústavu práva a technologií Právnické fakulty Masarykovej univerzity 2 prvé články. V súčasnosti ich je na tomto blogu zverejnených vyše 260.

  ZAMERANIE: Blog Ústavu práva a technologií Právnické fakulty MU je svojou formou a systémom fungovania príbuzný blogu Jiného práva. Zásadný rozdiel však spočíva v obsiahlosti jednotlivých zverejnených článkov – kým Jiné právo poskytuje čitateľom v blogoch jednotlivých autorov pomerne podrobné analýzy aktuálnych problémov, na Blogu Ústavu práva a technologií sú zverejňované krátke aktuality o podujatiach z oblasti IT práva, o dôležitých judikátoch či návrhoch zákonov. Jednotlivé blogy nemajú za cieľ ponúknuť podrobný rozbor danej témy, ale čitateľa odkázať priamo k zdroju. Aj to je dôvodom, prečo k jednotlivým blogom nie sú vedené rozsiahle diskusie – tie sa pohybujú v rozsahu niekoľkých komentárov.

  AUTORI: Prispievateľmi sú Libor Kyncl, Radim Polčák, Jaromír Šavelka a Matěj Myška, čo je zárukou vždy aktuálnych a zaujímavých blogov z oblasti práva informačných a komunikačných technológií.


  NÁZOV: Najprávo

  WEB: http://www.najpravo.sk/

  KRAJINA: Slovenská republika

  HISTÓRIA: Portál najpravo.sk založilo vo februári 2011 Občianske združenie najprávo.sk.

  ZAMERANIE: Portál ponúka bezplatné právne informácie podnikateľom, právnikom, študentom ale aj širokej verejnosti. Najprávo denne zverejňuje aktuálne články, rady a vzory či judikatúru zo všetkých oblastí súkromného i verejného práva, ktorých kvalita je dotváraná postrehmi a pripomienkami čitateľov priamo z praxe.

  Stránka je členená logicky a prehľadne, vďaka čomu sa na nej rýchlo zorientuje aj čitateľ, ktorý ju navštívil prvý raz. Najčítanejšie články možno nájsť v 24-hodinovom alebo 7-dňovom výbere pričom stránka ďalej ponúka aj rebríčky najdiskutovanejších príspevkov a najčítanejších zákonov. Zaujímavé testy, ktoré majú preveriť vedomosti právnikov z rôznych oblastí spoločne s vtipmi a slovníkom s právnymi výrazmi sú zárukou príjemne stráveného voľného času.

  Medzi „bonusy“, ktoré Najprávo ponúka zaručene patrí kalkulačka súdnych poplatkov a kalkulačka úrokov z omeškania.

  AUTORI: Redakcia portálu nie je taxatívne vymedzená. Jednotlivé články môžu publikovať aj samotní čitatelia, ktorými sú jednak sudcovia, advokáti, právnici zo súdnej praxe, advokátskej praxe či študenti.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti