Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Obete sexuálneho zneužívania detí medzi nami NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  05.12.2014 Michael Válek
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Občianske združenie ASCEND vydalo novú publikáciu s názvom "Obete sexuálneho zneužívania detí medzi nami,"  ktorá sa zameriava na objasnenie súvislostí, ktoré sa podieľajú na „umlčiavaní“ obetí sexuálneho zneužívania detí, prináša podrobný popis možných dlhodobých následkov tohto zločinu a traumy, približuje potreby a postupy v terapii dospelých, ktorí sa usilujú vysporiadať sa s touto traumou, a napokon poukazuje aj na to, ako môže neadekvátna náboženská interpretácia traumy a zločinu podporovať bezprávie a sťažovať obetiam sexuálneho zneužívania detí zotavenie sa z traumy.

  Táto publikácia je adresovaná predovšetkým dospelým obetiam sexuálneho zneužívania detí a ich blízkym, ktorí majú záujem lepšie im porozumieť. Zároveň je určená ľuďom, ktorí by z titulu svojej profesie mali byť obetiam nápomocní v procese zotavovania sa z tejto špecifickej traumy. Informácie obsiahnuté v publikácii môžu byť užitočné najmä psychológom, psychoterapeutom, psychiatrom a osobám pôsobiacim v oblasti pastorácie (najmä kňazom, pastorom, pastorálnym poradcom). Vyšetrovateľom, advokátom a sudcom môže obsah publikácie osvetliť dynamiku sexuálneho zneužívania detí (vrátane prvkov prispievajúcim k latencii tohto trestného činu) a rozsah škôd, ktoré CSA za sebou môže zanechať. Napokon je táto publikácia adresovaná aj páchateľom sexuálneho zneužívania detí, aby im vyjavila bolestné následky ich zločinov a pohla ich k zmysluplným formám pokánia.

  V prípade záujmu o zakúpenie knihy pošlite objednávku na emailovú adresu oz.ascend@gmail.com . Do predmetu emailu uveďte text „objednávka knihy“

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti
  MailPošlite svoj príspevok

  Zaslanie odborného príspevku na zverejnenie na portáli UčPS

  Podmienky zverejnenia