Prekladač / Translator
 • enfrplitdehurusk
  Nástroj na preklad stránky do iného jazyka pomocou aplikácie Google Translator
    

Auxerre - finančné služby; osobná skúsenosť právnika s optimalizáciou úverového portfólia NEPREČÍTANÉ 

     
  Článok bol nastavený ako .
  12.11.2011JUDr. Peter Sepeši
  PencilPridaj
  Pre využívanie tejto funkcie musíte byť prihlásený.
  PencilPošli PencilTlač

  Úvod:

  Keď sme sa pred dvomi rokmi spoznali s predstaviteľmi spoločnosti Auxerre - finančné služby spol. s r.o. (Auxerre), s pani Líškovou, pánom Muránim, pánom Zieglerom, ktorí nám významne finančne pomohli s organizovaním I. ročníka Memoriálu Milana Hanzela, nevedeli sme vlastne ani s určitosťou povedať, aká je to firma a aká je kvalita jej činnosti ako je nastavená jej filozofia. Ponúkli nám pomoc, keď sme ju potrebovali a my sme ich pomoc prijali.

  Vychádzali sme z referencie od priateľa a dôležitý bol aj dojem z našich prvých stretnutí a komunikácie, pri ktorých sme sa začali pomaly vzájomne spoznávať.

  Zástupcovia spoločnosti Auxerre nám dali najavo, že sú im veľmi sympatické naše poslanie a ciele, ako aj náš spôsob fungovania a komunikácie a že by nás chceli v tomto našom úsilí podporovať, a to nielen finančnou dotáciou na Memoriáli, ale aj nadštandardnou službou, ktorú by chceli odprezentovať a ponúknuť aj právnickej obci.

  Ambícia zástupcov firmy Auxerre, zastupujúcej široké spektrum renomovaných finančných inštitúcií sa javila byť v súlade s našou filozofiou ponúkať na báze odbornosti a slušnosti tie najlepšie produkty v danom prípade z oblasti financií, ako aj s našou ambíciou pomáhať právnikom v ich osobnom i pracovnom živote, vrátane úseku financií.

  Záleží nám na tom, aby naši partneri skutočne predstavovali špičku vo svojom odbore a nie len na papieri ale aj v reálnom živote, aby sme nesklamali právnickú obec tým, čo jej sprostredkujeme.

  Test kvality služieb:

  A tak som sa rozhodol, že najlepším testom kvality a spolupráce bude využiť služby firmy Auxerre v reálnej situácii.

  V tom čase som mal finančného poradcu, ktorý bol/je veľmi milý pán, ktorého som vnímal a vnímam ako šikovného a zdatného poradcu, a aj preto som bol zvedavý či mi firma Auxerre dokáže ponúknuť/vymyslieť niečo viac ako môj dovtedajší poradca.

  Prvé stretnutie:

  Požiadal som teda o stretnutie ako klient spoločnosti Auxerre - finančné služby. Na prvom stretnutí, ktoré bolo veľmi vecné a príjemné, sme sa bavili o tom, aké právne vzťahy/zmluvy som v minulosti uzavrel a dohodli sme sa, že pracovník Auxeree vykoná analýzu mojich poistných a úverových zmluvných vzťahov a vyšpecifikovali sme tiež, že ktoré doklady/podklady sú potrebné pre prípravu analýzy. Aby sme boli čo najefektívnejší všetko sme si napísali a zo stretnutia som odchádzal so zoznamom dokumentov, ktoré mám predložiť na posúdenie alebo zoskenovať a poslať emailom.

  Pracovníci Auxerre sú bývalí zamestnanci, niektorí dokonca bývalí riaditelia pobočiek bánk s veľmi kultivovaným vystupovaním a najaktuálnejšími informáciami o ponukách a akciách od viacerých konkurenčných bánk z prvej ruky.

  Mal som v tom čase úver v Tatrabanke (hypotekárny), 1. Stavebnej sporiteľni (stavebný), Wustenrote (stavebné sporenie - medziúver) a v Istrobanke (hypotekárny).

  Finančná analýza:

  Po predložení príslušných zmlúv a ich dôkladnom preskúmaní mi boli na ďalšom stretnutí odprezentované viaceré alternatívy, ako znížiť náklady mojich úverov ich kumuláciou do jedného úveru vo dvoch etapách s presným vyčíslením a zohľadnením týchto nákladov:

  • poplatky za vedenie úverového účtu (starého i nového),
  • poplatky za účtovné položky,
  • pokuta/poplatok za predčasné splatenie staršieho úveru,
  • poplatok za vypracovanie novej úverovej zmluvy,
  • náklady na obstaranie znaleckého posudku na hodnotu nehnuteľnosti,
  • náklady na zavkladovanie novej záložnej zmluvy
  • úroky nového a starého úveru

  Stratégia na mieru: 

  Prekonzultovali sme nákladnosť, výhody/nevýhody jednotlivých riešení, dĺžku splácania úveru v závislosti od mesačných nákladov mojej rodiny a pod. V rámci analýzy mojich starých úverov bolo tiež konštatované, že úver vo Wustenrote, by bolo v tom čase nevýhodné splatiť predčasne, kvôli výške pokuty/poplatku za predčasné splatenie.

  V prvej etape sme preto novým úverom splatili úvery v Tatrabanke, 1.SS a Istrobanke, pričom vyplatenie sme načasovali tak, aby poplatky za predčasné splatenie boli minimalizované. A tiež sme nový úver o niečo navýšili, aby sme okrem splatenia starých úverov mohli použiť časť prostriedkov aj na dokončenie/vybavenie nového bytu.

  Ponuky od viacerých bánk na mieru: 

  Ponuku nového úveru som mal predloženú zo 6 bánk. Pre mňa bola najvýhodnejšia ponuka nového úveru z Tatrabanky, kde som dostal najvýhodnejšie podmienky zrejme aj preto, že som bol jej dlhoročným “lepším” klientom. Dostal som zľavu z poplatku za spracovanie návrhu úverovej zmluvy.

  Návrh úverovej zmluvy na preskúmanie:  

  Pracovník Auxerre zabezpečil, že som dostal z Tatrabanky emailom na preskúmanie úverovú zmluvu a tiež mi pomohol operatívne zabezpečiť znalca na ocenenie nehnuteľnosti, na ktorej malo byť zriadené založné právo.

  A čo môj osobný bankár? 

  Vtedy mi napadlo, že takýto úver v Tatrabanke by mi zrejme vedela ponúknuť aj moja osobná bankárka z Tatrabanky, tá by mi však určite nevedela/nemohla garantovať, že jej ponuka je lepšia, ako by bola ponuka z inej banky.

  Aj preto som nemal problém/výčitky s tým, že som ohľadom úveru nekomunikoval s osobnou bankárkou Tatrabanky, ale som sa zveril do opatery Auxerre.

  Po prečítaní a odsúhlasení úverovej zmluvy a po expresnom ohodnotení zakladanej nehnuteľnosti (vrátane znaleckého posudku - za 3 dni) sme pristúpili k podpisu zmluvy.

  Nadštandardná služba pri podpise zmluvy:

  Vzhľadom k mojej pracovnej vyťaženosti bolo dojednané podpísanie zmluvy v mojej kancelárii, kde prišla pracovníčka Tatrabanky aj so zmluvami. Po podpise zmlúv mi pracovník Auxerre ušetril ďalší drahocenný čas, keď moju záložnú zmluvu s návrhom na vklad do katastra nehnuteľností podal na príslušnej správe katastra.

  Úverové prostriedky boli načerpané v priebehu niekoľkých dní na môj úverový účet, z ktorého sa v stanovenom čase splatili moje 3 staré úvery a zvyšok prostriedkov bol prevedený na môj bežný účet.

  Druhá fáza optimalizácie: 

  V druhej etape, po znížení poplatkov za predčasné splatenie úveru vo Wustenrote, sme splatili medziúver vo Wustenrote ďalším úverom z Tatrabanky, kde sme nastavili fixáciu úrokov tak, aby sme v budúcnosti mohli spojiť dva úvery v Tatrabanke do jedného úveru, čo bol môj počiatočný zámer.

  Záverečné konštatovania:

  Firma Auxerre mi svojou fundovanosťou a profesionálnym postupom pomohla ušetriť čas i financie. Predvídala moje potreby i problémy, ktoré ma v celom procese konsolidácie úverov môžu čakať. Veľmi dobrá bola komunikácia a oznamovanie priebežných informácií o aktuálnom stave celého procesu.

  Po takejto skúsenosti som odporučil služby firmy Auxerre niektorým svojim kolegom, priateľom a známym, pričom zatiaľ boli všetci veľmi spokojní.

  Preto nemám obavu odporučiť služby firmy Auxerre aj Vám.


  Kontakt na spoločnosť Auxere - finančné služby, spol. s r.o., ak by ste ho niekedy potrebovali, môžete nájsť aj TU.

  Komentáre
  Buďte prvý/á, kto napíše svoj komentár…
  Komentáre sú dočasne prístupné len pre registrovaných používateľov. V prípade, ak máte záujem pridať komentár k článku, prihláste sa (zeregistrujte sa).
  Prihlásenie
  Pre pridanie komentáru sa musíte prihlásiť…
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený
  • Pre využívanie týchto funkcií musíte byť prihlásený

  Online prenos

  Udalosti a podujatia

  • Žiadne udalosti